Gulbis nosauc 19 kandidātes valstsvienības izšķirošajām spēlēm

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība. Foto: basket.lv

Latvijas sieviešu valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Gulbis pirmdien, 18. janvārī, nosauca paplašināto kandidātu sarakstu “Women`s EuroBasket 2021” kvalifikācijas izšķirošajām spēlēm Rīgas arēnā pret Ziemeļmaķedoniju (4. februārī) un Vāciju (6. februārī).

Pārsteigumu nav – kandidātēs iekļautas 12 basketbolistes, kuras piedalījās novembra sabraukumā, kā arī Aija Klakocka, Dinija Pāvelsone (abas “TTT Rīga”), Rūta Stiprā un Ketija Vihmane (abas “Liepāja/LSSS”), kuras novembrī nebija pieejamas savainojumu dēļ. Paplašinātajā sarakstā iekļautas arī potenciālā debitante Katrīna Trankale (“Liepāja/LSSS”) un pērn valstsvienībā jau debitējušās juniores Elizabete Bulāne un Vanesa Jasa (abas – Latvijas Universitāte).

Mārtiņš Gulbis, Latvijas sieviešu valstsvienības galvenais treneris

“Latvijas labāko spēlētāju hierarhijā nekādas izmaiņas nav notikušas, diemžēl šosezon esam pakļauti dažādu ārkārtas apstākļu ietekmei. Labi, ka spēļu prakse ir gan ārzemju klubu pārstāvēm, gan tagad arī “TTT Rīga” basketbolistēm, kuras nupat spēlēja Eiropas līgas turnīrā Minskā un šonedēļ aizvadīs Eirolīgas cīņas Itālijā. Jācer, spēlēšanai un ceļošanai nebūs nevēlamas blaknes un visas labākās būs pieejamas arī pēc divām nedēļām, kad sāksies valstsvienības sabraukums.

Nopietni jāgatavojas abām spēlēm. Ziemeļmaķedonijas izlase novembrī ar naturalizēto amerikānieti Devanu Bonneri un vēl divām jaunām spēlētājām bija daudz nopietnāka pretiniece, nekā pirms gada, kad izbraukumā uzvarējām bez problēmām. Savukārt Vācijas izlasei talkā, jādomā, nāks novembrī nespēlējusi komandas līdere Satū Sabalī. Individuāli ļoti meistarīga basketboliste, kuras līdzdalība mainīs visu komandas spēles zīmējumu. To ņemsim vērā, bet galvenais uzdevums – pašiem nospēlēt ar tādu pašatdevi, kādu redzējām novembrī mačā ar Horvātiju.”

FIBA noteikumi ir stingri – “burbuļa” laikā spēlētājas, treneri un personāls redzēs tikai viesnīcu, autobusu un treniņzāli. Pirms ieiešanas “burbulī” jāuzrāda divi negatīvi PCR testi. Gan viesnīca, gan basketbola zāle tiks norobežota no ārpasaules. Katrai komandai būs savs autobuss ar šoferi, bet sporta centrā nevarēs izmantot svaru zāli.

Finālturnīram kvalificēsies grupu uzvarētājas un piecas no deviņām otro vietu īpašniecēm. Latvija patlaban atrodas trešajā vietā I grupā, tāpēc nepieciešamas divas uzvaras, turklāt pret Vāciju jāuzvar ar lielu pārsvaru. Cīņas notiks bez skatītāju klātbūtnes, tām varēs sekot LTV7 tiešraidēs.

© 2008 – 2021, Sportacentrs.com