Ģitārists Jānis Bērziņš laiž klajā debijas albumu Alpīnists un divus singlus

0

Albumā “Alpīnists” iekļauti 11 skaņdarbi – 5 darbi ar Jāņa Bērziņa dzeju un 6 solo darbi akustiskajai ģitārai. Albums ir unikāls ar to, ka tajā ģitārists piesaka sevi kā dziedātājs, tekstu autors un producents. Līdzās tam ierakstā iekļauti aranžējumi dziesmām “Saldus saule” un “Gandrīz tautasdziesma”, ko klausītāji Jāņa Bērziņa izpildījumā iepazinuši jau iepriekš.

Līdz ar albumu pie klausītājiem nonāk divi singli – “Uz laukiem” un “Vienu vārdu”. Singlam “Uz laukiem” šī gada novembrī tapis videoklips, kas filmēts uz Lobes ezera, savukārt singlam “Vienu vārdu” tiek piedāvāts oriģināls teksta video.

“Spēlēt solo aranžējumus uz vienas ģitāras ir tāpat kā alpīnistam kāpt pa stāvu sienu bez drošības ekipējuma. Katra doma un katra sekunde ir svarīga, un saikne ar mūziku līdzīgi kā pirkstu saķere ar klinti nekad nedrīkst pārtrūkt. Cilvēkiem, veidojot attiecības un atklājot jūtas vienam pret otru, kā tas ir manos dziesmu tekstos, veidojas līdzīga situācija. Ir sajūta, ka drošības spilvena nav un viss, ko mēs pasakām un izdarām, ir paliekošs,” tā Jānis Bērziņš par albuma noskaņu un nosaukuma izvēli, “viss ir patiesi un pa īstam tikai tad, kad atbrīvojamies no savām drošības vestēm, un mirkli patiesi izbaudām tikai tad, kad noticam, ka varam uzkāpt pat visstāvākajā klintī.”

Ierakstu producējis un miksējis – Jānis Bērziņš, sitaminstrumenti – Dairis Petrauskis, ieraksts – Mints Music (skaņu inženieris – Tālis Timrots) un Unity street studio, māsterēšana – Virtalähde mastering, izdevējs – Unity Street, albuma dizaina autors – Artūrs Vanags.

Albums pieejams digitālajās vietnēs Spotify un Youtube, un drīzumā mūzikas veikalos un tirdzniecības vietās visā Latvijā.

2020.gada pavasarī notiks albuma koncertturneja koncertzālēs Saldū, Liepājā, Ventspilī, Rīgā, Cēsīs un citviet. Līdzīgi kā jaunais albums, arī koncerti būs divu ģitārmūzikas pasauļu – instrumentālās un vokāli instrumentālās – apvienojums. Koncerti norisināsies divās daļās – pirmajā daļā uzsvars tiks likts uz instrumentālo solo izpildījumu, bet otrajā – uz skaņdarbiem ar Jāņa Bērziņu dzeju, kas tiks izpildīti kopā ar pavadošo sastāvu. Koncertu laikā klausītāji varēs izbaudīt visplašākos un virtuozākos ģitāras pielietošanas veidus.

Ģitārists un komponists Jānis Bērziņš ieguvis profesionālo bakalaura grādu ģitārspēlē Academy of Contemporary Music Lielbritānijā, absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistra programmu džeza ģitāras spēlē. Riga Jazz Stage 2017. gada laureāts, sadarbojies ar lielāko daļu Latvijā atpazīstamo izpildītāju.