“Food Union” grupa Latvijā pērn strādājusi ar 111,5 miljonu eiro apgrozījumu 

Latvijā vadošā piena produktu un saldējuma ražošanas grupaFood Union, kurā ietilpst ražotnes AS Rīgas piena kombināts un AS “Valmieras piens”, un loģistikas uzņēmumsSIA “Premia2021. gadu noslēgusi ar konsolidētāapgrozījuma pieaugumu par 4%, tam sasniedzot 111,5 miljonuseiroBruto peļņa samazinājās par 5% līdz 25,5 miljoniem eiro. Apgrozījuma pieaugums 2021. gadā saistīts ar produktu pārdošanas cenu pieaugumu, savukārt peļņas samazinājums – ar straujo izmaksu pieaugumu attiecībā uz galvenajām izejvielām un energo resursiem, kuras pilnā apmērā nebija iespējams iecenot produktu pārdošanas cenās.

Latvijas uzņēmumi apvienojumā ar Svaigo piena produktu izcilības centru un Saldējuma kompetences centru pilda galveno lomu Food Union grupas biznesā. Tādēļ to sasniegumiem ir centrāla nozīme visas grupas attīstībā, nodrošinot citus uzņēmumus ne tikai ar R&D kompetencēm un pieredzes un labākās prakses pārnesi, kas jau īstenota Baltijas valstīs arī pieejamām ražošanas jaudām. Priecājos un esmu lepns, ka FoodUnion Latvijā un citur pērn turpināja spert nozīmīgus soļus, veidojot spēcīgus zīmolus galvenajos tirgos, virzot nozīmīgus jauninājumus visā biznesā no produktiem līdz distribūcijai. Rezultāti tika sasniegti izaicinošā tirgus vidē ar ilgstošu Covid-19 pandēmijas ietekmi, nelabvēlīgiem laikapstākļiem vasaras otrajā pusē un straujam izejvielu un izmaksu kāpumam, pateicoties saskaņotam komandas darbam,” tā Sergejs BeshmeļņickisFoodUnion vadītājs Baltijas valstīs un Food Uniongrupas Eiropā biznesa attīstības vadītājs.

Par spīti Covid-19 pandēmijas radītajiem ierobežojumiem un apgrūtinātajām piegādes ķēdēm, kā arī 2021.gada nogales strauji augošajām izmaksām, “Food Union” turpināja īstenot ilgtermiņa stratēģiju ražot produktus ar augstu pievienoto vērtību piena un saldējuma kategorijās, attīstot tirgū spēcīgus produktu zīmolus, attīstot ražošanu “Food Union” grupas vajadzībām un eksportam, kā arī paralēli attīstot e-komercijas platformu Pienaveikals.lv un loģistikas pakalpojumu piedāvājumu.

Ņemot vērā dažādos attīstību ietekmējošos ārējos faktorus, “Food Union” pērnā gada rezultātus vērtējam kā labus. Izcelšu tikai dažus no sasniegumiem – pērn jūnija un jūlija mēnešos mums izdevās sasniegt visu laiku labākos saldējuma pārdošanas rezultātus un tirgus novērtējumā mums izdevās radīt 8 no 10 veiksmīgākajiem saldējuma jaunumiem. Mums izdevies arī diversificēt savu darbību, proti, mūsu internetveikals Pienaveikals.lv pērn apgrozīja vairāk nekā 1 miljonu eiro un, pateicoties investīcijām jaunā un videi draudzīgākā autoparkā, mums ir izdevies uzsākt sniegt loģistikas pakalpojumus citiem produktu ražotājiem un pārdevējiem,” skaidro Irēna Holodnaja, “Food Union” ģenerāldirektore Latvijā.

2021.gadā “Food Union” turpināja orientēties uz jaunu un inovatīvu produktu laišanu klajā Latvijas tirgū. Saldējumu kategorijā “Food Union” radīja 18 jaunus saldējumaproduktus vasaras sezonai un 7 jaunus saldējumaproduktus ziemas sezonai, kas ir lielākais līdz šim radīto jauno produktu apjoms vienā segmentā viena gada laikā. Saskaņā ar starptautiskā tirgus un patērētāju pētījumu uzņēmuma “Nielsen” datiem, 8 no 10 labākajiem gada jaunajiem saldējumiem bija “Food Union” radīti, savukārt ikgadējā “Nielsen” pētījumā un patērētāju balsojumā, 2021.gada jaunums TIO melones-arbūza saldējums saņēma divas balvas – par veiksmīgāko saldējuma kategorijā, kā arī par trešo labāko produktu starp labākajiem kopējā Latvijas reitingā.

Piena produktu kategorijā 2021.gadā “Food Union” radīja inovatīvus produktus nebijušās produktu kategorijās, proti, “Valmiera” biezpienus ar bifido jogurtu un “Valmiera” jogurta šeikus. “Valmieras” produkti 2021.gadā bija starp atzītākajiem nozares profesionāļu vērtējumā – sudraba godalgu starptautiskajā pārtikas izstādē “Riga Food” kategorijā “saldkrējuma/ skābkrējuma sviests” saņēma zīmola “Valmiera” Ilgvara Tamaņa vadībā ražotais saldkrējuma sviests (82%), savukārt ikgadējā “Nielsen” pētījumā piena produktu kategorijā par pagājušā gada veiksmīgāko jaunumu Latvijā atzīts “Valmieras piena” saldais krējums 35%.

Pērn “Food Union” investīcijas e-komercijas platformā Pienveikals.lv nesušas atdevi – interneta veikala sortimentam pieaugot teju divas reizes līdz 650 produktu vienībām, savukārt ieņēmumi no Pienaveikals.lv darbības pārsniedza 1 miljonu eiro. Uzņēmumu grupa turpinās attīstīt un paplašināt piedāvāto produktu sortimentu, orientēties uz svaigo un inovatīvo “Food Union” ražoto produkciju, ērtu iegādi internetā un izcilu klientu servisu, lai veicinātu gan lojālo pircēju skaitu, gan pirkuma apmērus.

No pārdošanas viedokļa 2021.gada jūnijā un jūlijā “FoodUnion” sasniedzis vēsturē labākos saldējuma pārdošanas rezultātus, kam sekoja vēsais un lietainais augusts, kas attiecīgi ietekmēja saldējuma pārdošanu. Kopumā cerētie 2021.gada pārdošanas rezultāti netika sasniegti saistībā ar pieaugošajām izmaksām produktu ražošanā, attiecīgi pieaugošajām gatavās produkcijas cenām veikalos, kas atstāja ietekmi arī uz patērētāju noskaņojumu un pirktspēju gada nogalē un 2022.gada sākumā. 

2021.gadā “Food Union” eksportēja produktus ar kopējo vērtību 21,8 miljoni eiro. Galvenie eksporta tirgi 2021. gadā joprojām bija Lietuva, Azerbaidžāna, Ukraina, Igaunija, Krievija un Norvēģija, Apvienotajai Karalistei pievienojoties lielākajiem grupas eksporta tirgiem. Eksporta tirgu izaugsmi lielā mērā veicināja sadarbības attīstība ar citiem “Food Union” grupas uzņēmumiem Saldējuma kompetences centra ietvaros.

Zaļā Josta - Reklāma