Food Union grupa eiropā 2020.gadu noslēgs labāk, nekā plānots

Food Union, starptautiskā saldējuma un piena produktu ražotāju un izplatītāju grupa Eiropā, kuras sastāvā ietilpst arī Latvijas uzņēmumi AS Rīgas piena kombināts un AS Valmieras piens, 2020. gadu plāno noslēgt ar spēcīgiem finanšu un komerciāliem rezultātiem, neskatoties uz Covid-19 pandēmijas izraisītajām globālajām neskaidrībām. Grupa ir nostiprinājusi savas pozīcijas Eiropas tirgos, atbildot izaicinājumiem, kurus izraisīja pārmaiņas tirgos, patērētāju paradumos un mazumtirdzniecībā.

Ar prieku informēju, ka mēs virzāmies uz mērķi 2020. gadā palielināt mūsu produkcijas realizācijas apjomu par +5%. Tas ir ļoti uzmundrinoši, ņemot vērā šī gada bezprecedenta tirgus dinamiku. Stratēģiski svarīgi ir arī pieminēt Food Union saldējuma tirgus daļas pieaugumu vidēji par +0,5% valstīs, kuras uzskatām par saviem mājas tirgiem. Tas ir ievērojams rezultāts, ņemot vērā sarežģītos laikus. Mūsu grupa 2021. gadu sāks labā pozīcijā, lai turpinātu augšupejošu izaugsmi,” uzsver Food Union vadītājs Eiropā Normunds Staņēvičs.

2020. gadā Food Union darbojās deviņās Eiropas valstīs, pārvarēja tirgus pieprasījuma izmaiņas un tirdzniecībā laida 117 jaunus produktus, balstoties uz vietējo patērētāju atsauksmēm. Food Union Eiropas divīzija palielināja arī eksporta apjomu uz Dienvidaustrumāziju, kopējam eksporta apjomam pieaugot no gandrīz nulles 2020. gada pirmajos mēnešos līdz 2,1 miljonam eiro 2020. gada beigās.

Mūsu pašreizējais stāvoklis liecina par mūsu globāli-lokālā biznesa modeļa izturību. Šajos globālās krīzes apstākļos likām uzsvaru uz elastību un nodrošinājām, ka centrālie biznesa lēmumi tiek pieņemti lokāli, balstoties uz vietējo tirgu faktoriem,” saka Staņēvičs.Gadu iepriekš, 2019. gadā grupa veica rekordlielas investīcijas 18,8 miljonu eiro apmērā jaunās tehnoloģijās. „Šīs investīcijas bija tālredzīgas un palīdzēja Food Union 2020. gadā gan pārciest Covid-19 ietekmi, gan palielināt apgrozījumu un rentabilitāti,” piebilst Staņēvičs.

Zaļā Josta - Reklāma