Fonds “Viegli” izdod divas Imanta Ziedoņa grāmatas – “Lāča Andreja pasakas” un “Minimisms”

0

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” izdevis pasaku grāmatu bērniem “Lāča Andreja pasakas” un citātu izlasi “Minimisms” angļu valodā, aģentūrai LETA pastāstīja fonda pārstāve Kristiāna Salnāja.

Ziedoņa muzeja krājuma galvenais objekts, rotaļu lācis Andrejs Upīts, kalpojis par iedvesmu bērnu grāmatai “Lāča Andreja pasakas”. Grāmatā iekļauts 1976.gadā rakstītais Ziedoņa darbs “Lāču pasaka” un “Pasaka par Kliņģeri un Baranku”.

“Šī ir neparasta grāmata visai ģimenei, kas mudina vecākus lasīt to kopā ar bērniem. Līdzās Ziedoņa pasakām ir interaktīvi uzdevumi, kas padara lasīšanu radošu un interesantu gan lieliem, gan maziem,” pauda Ziedoņa klases vadītāja Elizabete Pavlovska.

Grāmatā iekļauta arī mūziķa Renāra Kaupera un Kaspara Zemīša sarakstītās dziesmas “Lāča Andreja dziesma” teksts un notis. Dziesma radīta pirmajam fonda “Viegli” svētku notikumam bērniem “Lāča Andreja stunda”, kas notiks 14. un 15.decembrī. Pasakas papildinātas ar ievadu un nobeigumu, kas iepazīstina lasītājus ar lāci Andreju un pastāsta par to, kā rīkoties situācijās, ja mežā sastapts īsts lācis. Grāmatas ilustrācijas veidojusi māksliniece, gleznotāja Zane Lūse.

Savukārt grāmata “Minimisms” angļu valodā izdota tās latviešu versijas “Minimismi” popularitātei. Ziedoņa domu graudu atlasi veikuši cilvēki – gājēji, kuri, sekojot Ziedoņa vīzijai par to, ka kādu dienu Latvijai apkārt ies ceļš, trīs ar pusi gadu garumā gāja apkārt Latvijai.

Gājēji lasīja Ziedoņa dzeju, atzīmēja savus mīļākos citātus un pēc tam tie iekļauti mazā, kabatas izmēra grāmatiņā. Ziedoņa domu graudus no angļu valodas tulkojusi tulkotāja Žanete Vēvere-Paskvalini. Grāmata papildināta ar mākslinieces, Latvijas Mākslas akadēmijas profesores Ievas Krūmiņas ilustrācijām.

Fonda “Viegli” izdotās grāmatas iespējams iegādāties fonda “Facebook” lapā un grāmatnīcās visā Latvijā. Iepazīties ar gandrīz visām izdotajām grāmatām, kurās ir Ziedoņa darbi var katru otrdienu no plkst.16 līdz plkst.19 Ziedoņa bibliotēkā Rīgā, Sporta ielā 2.

Savukārt biļetes uz fonda radoši izzinošo notikumu bērniem “Lāča Andreja stunda” iespējams iegādāties interneta vietnē “ekase.lv”.