Fjūrijs: “Usiks smagsvaros ir kā jērs lopkautuvē”

Oleksandrs Usiks cīņā pret Dereku Čisoru. Foto: Mark Robinson/Matchroom Boxing

Pasaules čempions smagsvaros boksā Taisons Fjūrijs sarunā ar “Talk Sport” kritiski vērtējis Oleksandra Usika aizvadīto cīņu pret Dereku Čisoru, kurā Usiks uzvarēja pēc punktiem. Fjūrijs norādīja, ka īsti nesaredz ukraiņu bokserim iespējas pret liela auguma smagsvariem.

“Vai mēs redzējām pašu labāko Oleksandru Usiku? Nezinu. Vai mēs redzējām maksimumu no tā, ko Usiks var parādīt smagsvaros? Nezinu,” teica Taisons Fjūrijs, pasaules čempions smagsvaros WBC versijā. “Taču, balstoties uz šajā cīņā parādīto sniegumu, es varu apgalvot, ka neviens no pasaules “Top15″ smagsvariem diemžēl ne druskas nesatraucas par Usiku. Nevienam no mums bailēs nedreb. Proti, vai tas ir viss, ko viņš prot? Tas ir tas, par ko tika sacelts liels troksnis?”

“Šis ir smagsvaru bokss, un smagsvari vairs nav tādi, kā bija pirms dažiem gadiem,” turpināja 206cm garais Fjūrijs. “Čisora droši vien ir mazākais smagsvars. Runājot brutāli godīgi, es domāju, ka tad, kad Usiks cīnīsies ar smagsvaru, kurš prot nedaudz uzsist, Usiks būs kā jērs uz kaušanu lopkautuvē.”

Boksā ir vairāki rangi, katrs ar saviem plusiem un trūkumiem, taču Usika pretinieks Čisora pārsvarā tiek pieskaitīts pie “Top15” smagsvariem (“BoxRec” rangā, piemēram, viņš ir 9. vietā). Auguma ziņā gan Čisora smagsvaru ziņā īpaši neizceļas (187cm), tiesa, saukt viņu par vismazāko smagsvaru arī ir pārspīlējums, piemēram, Aleksandra Povetkina augums norādīts 188cm, Endijam Ruisam arī ir 188cm, tikpat ir arī Maiklam Hanteram, kamēr virknei citu elites smagsvaru (Vaits, Pulevs, Pārkers, Ortiss) ir nedaudz virs 190cm.

“Mans viedoklis ir tāds, ka smagsvari un krūzeri tomēr tiek nodalīti loģiska iemesla dēļ,” par Usiku turpināja Fjūrijs. “Es labi saprotu, ka krūzeri grib pakāpties svara kategoriju uz augšu, lai tiktu pie lielākiem honorāriem. Viņi grib savu pīrāga daļu, taču svara kategorijas pastāv loģiska iemesla dēļ. Es iepriekš tiešām domāju, ka Usiks ir labāks nekā izrādījās, jo es viņu ļoti cienīju kā meistarīgu boksa tehniķi pirmā smagā svara kategorijā. Taču smagsvaros pagaidām Usiks nav parādījis neko, kas mani pozitīvi iespaidotu.”

Usiks ar uzvaru pār Čisoru saglabāja savu WBO titula obligātā pretendenta statusu, līdz ar to vismaz teorētiski viņam pienākas iespējas izaicināt WBO čempionu, kurš šobrīd ir Entonijs Džošua. Fjūrijam un Džošua tiek plānotas divas savstarpējās cīņās 2021. gadā, kuras līdz galam vēl nav noformētas, taču solās kļūt par lielākajiem notikumiem boksā nākamajā gadā.

© 2008 – 2020, Sportacentrs.com

Zaļā Josta - Reklāma