Festivālu “Vīnes klasika” atklās Latvijas Radio koris diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā

0
Diriģents Sigvards Kļava piedalās muzikālās izrādes "Rīgas gredzens" mēģinājumā Spīķeru koncertzālē.

Šovakar plkst.19 Rīgas Svētā Jāņa baznīcā ar Latvijas Radio kora diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā koncertu tiks atklāts festivāls “Vīnes klasika”, aģentūru LETA informēja festivāla organizatoru VSIA “Latvijas Koncerti” pārstāve Rinta Bružēvica.

Kopā ar kori varēs dzirdēt arī soprānu, Lietuvā dzīvojošo Guntu Gelgoti un Kristīnes Adamaites ērģeļu spēli. Koncerta programmā izskanēs austriešu komponista Volfganga Amadeja Mocarta ārijas un Antona Bruknera motetes.

Austriešu komponists Antons Brukners ir viens no 19.gadsimta otrās puses novatoriem, kura vārds mūzikas vēsturē ierakstīts ar deviņām simfonijām un sakrāla teksta kormūziku. Radio kora izpildījumā skanēs “Ave Maria”, “Vexilla Regis”, “O Justi” un citas Bruknera motetes. No Mocarta ārijām koncertā varēs dzirdēt “Laudate Dominum”, “Ave Verum Corpus” un citas ārijas.

Festivāls “Vīnes klasika” notiks līdz 22.februārim. Apmeklētāji varēs dzirdēt Vīnes klasiķu – Volfganga Amadeja Mocarta, Ludviga van Bēthovena, Jozefa Haidna, kā arī romantiķa Franča Šūberta skaņdarbus. Uz skatuves kāps franču trompetists Romāns Lelē, vijolniece Eva Bindere, čelliste Kristīne Blaumane, pianisti – Reinis Zariņš un Arta Arnicāne, soprāns Elīna Šimkus, “Sinfonietta Rīga” un Latvijas Radio koris.