Energoresursu cenu pieauguma samazinājuma atbalstampieteiktas vairāk nekā 100 000 mājsaimniecības

Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma atbalstam pieteikto mājsaimniecību skaits sasniedzis vairāk nekā 100 000  pēc apkopotajiem datiem uzskatāmi redzams, ka atsevišķās pašvaldībās atbalsta saņemšanai tiek aktīvāk izmantota reģistrācija portālā www.epakalpojumi.lv, tā atslogojot darbiniekus un pašvaldību resursus, pieņemot atbalsta pretendentus klātienē, secinājis SIA  “ZZ Dats” direktors un www.epakalpojumi.lv izstrādātājs Edžus Žeiris. Procentuāli visvairāk iesniegumu portālā saņemts no Olaines (83.03% digitālo pieteikumu), Ropažu (79.45%), Alūksnes (78.05%)un Mārupes novadu (72.01%), kā arī valstspilsētu Jelgavas(73.21%) un Liepājas (72.58%) mājsaimniecībām, tikai aiz kurām ierindojas atbalstam Rīgā (70.78%) portālā reģistrēto skaits.

“Nedaudz vairāk par pusi no iesniegumiem – 53 000 iedzīvotājireģistrējuši www.epakalpojumi.lv, pārējos klātienē reģistrējuši pašvaldību darbinieki. Vēl pirms dažiem gadiem šis skaitlis noteikti būtu mazāks, jo iedzīvotāju digitālās prasmes irievērojami augušas, un šodien daudz vairāk iedzīvotāju spēj reģistrēties atbalstam portālā. Tomēr nepilna mēneša laikā iezīmējusies arī tendence, ka ir atšķirība starp pašvaldībām, kurās iedzīvotāji vairāk pieteikumu sniedz portālā, un kurāsiesniegumus atbalstam pašvaldības darbinieki reģistrē klātienē.Viens no digitālo pakalpojumu ieviešanas mērķiem ir atslogot klātienē sniedzamos pakalpojumus, taupot tam nepieciešamos pašvaldību un valsts resursus, tādēļ jāuzteic to pašvaldību iedzīvotājus, kuri energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma atbalsta saņemšanai pieteikumu sniedz portālā,”saka SIA “ZZ Dats” direktors Edžus Žeiris. 

No 2022. gada 1. oktobra līdz 18. oktobra pulksten 10.00 portālā www.epakalpojumi.lv atbalsta pasākumiem mājsaimniecībām bija iesniegti 102 572 iesniegumi, no kuriem 53 706 iedzīvotājibija reģistrējuši autorizējoties portālā, bet pašvaldībās klātienē tikmēr reģistrēti 48 866 iesniegumi.

Mājokļu īpašnieku un īrnieku nemainīgi populārākais minētais atbalsta veids, ko vēlas saņemt, ir 60 eiro atbalsts apkurei ar malku, nepievienojot čeku. No visiem pieteikumiem šādi ir 96,5%, atbalstu par iegādātajām granulām, skaidu briketēm, iesniedzot čeku, vēlas saņemt 3,1% iedzīvotāju, bet par iegādāto malku, iesniedzot čeku, 0,4%. 

Kopš 2022. gada 1. oktobra daļai no Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā iekļautajiem papildu atbalsta pasākumiem mājsaimniecībām gaidāmajā ziemas sezonā iedzīvotāji var pieteikties portālā www.epakalpojumi.lv.

Portālā www.epakalpojumi.lv pieteikšanās atbalsta pasākumiem iespējama tiem, kuri apkurei izmanto granulas vai briketes, malku, kā arī elektroenerģiju, ja tās patēriņš mēnesī ir vairāk nekā 500 kWh. Lai izmantotu šo iespēju, mājokļa īpašniekam vai īrniekam portālā jāautorizējas ar E-paraksta viedkarti, E-ID identifikācijas karti vai kādu no internetbankām. 

Portāls www.epakalpojumi.lv ir pieejami vairāki integrēti e-pakalpojumi, kuri apkopo datus no Latvijas pašvaldībām, valsts iestādēm un komercsabiedrībām. SIA “ZZ Dats” ir izstrādājis vienotu e-pakalpojumu portālu www.epakalpojumi.lv, kur. sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām portālā tiek sniegti dažāda līmeņa e-pakalpojumi. Portāla pakāpeniskas attīstības laikā tiek piedāvāti arvien jauni pakalpojumi iedzīvotājiem, uzņēmējiem, pašvaldībām un citām iestādēm. 

www.epakalpojumi.lv iespējams veikt nekustamā īpašuma nodokļa maksājumu, reģistrēt bērnu uzņemšanai pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē un sekot kopējam reģistram, pieprasīt civilstāvokļa akta reģistrācijas apliecību u.c. 

Zaļā Josta - Reklāma