Eiropas čempionāta regbijā-7 Latvijas U18 izlase ierindojas 5.vietā

Šajā nedēļas nogalē Rīgā, Daugavas stadionā norisinājās Eiropas U18 Trophy divīzijas čempionāts regbijā-7.

Divās saspringtās dienās kopumā tika izspēlētas 34 spēles un noskaidroti uzvarētāji.

Latvijas izlase 12.komandu konkurencē izcīnīja 5.vietu.

Pirmajā turnīra dienā Latvija savā apakšgrupā ierindojās 2.vietā un kvalificējās ceturtdaļfinālam.

Diemžēl ceturtdaļfinālā spraigā cīņā mūsu regbisti atzina Andoras izlases pārākumu (rezultāts 17:19), kas liedza turpināt cīņu par medaļām.

Atlikušajās divās turnīra spēlēs Latvijas jaunie regbisti parādīja raksturu un izcīnīja divas uzvaras (19:14 pārspēta Moldova un 26:0 pārspēta Horvātija). Tādējādi Latvijas izlase Eiropas čempionātā šogad ierindojās 5.vietā.

“Jāsaka, ka šis čempionāts mūsu puišiem bija, kā pamatīga rūdīšanās kūre. Ikviena uzvara bija jāizcīna grūtā spēlē, savukārt pāris zaudējumos, ko piedzīvojām, bijām tikai pāris punktu attālumā no uzvaras. Neizdevās pacīnīties par medaļām, kas bija mūsu mērķis, bet esam ielikuši ļoti labu pamatu, lai komanda nākošgad cīnītos par augstāko godalgu,” stāsta izlases treneris Elmārs Šefanovskis.

Punktu guvēji Latvijas komandā: Dāvids Židelis (kapteinis) – 34punkti, Bruno Osītis 30 punkti, Renārs Liepa – 20 punkti, Jānis Cepurītis – 20 punkti, Edgars Abadoskis – 5 punkti.

Par turnīra uzvarētājiem kļuva Šveices regbisti, kas finālā ar 34:12 pārliecinoši pārspēja Turcijas valstsvienību.

Šogad, Eiropas U18 čempionātā regbijā-7 Rīgā bez mājinieces Latvijas piedalās 11 komandas – redzēsim Luksemburgas, Horvātijas, Andoras, Turcijas, Zviedrijas, Ungārijas, Austrijas, Moldāvijas, Bulgārijas, Šveices un Monako izlases.

Divas Trophy turnīra finālistes – Šveice un Turcija – izcīnījatiesības 2023.gadā startēt Rugby Europe Championship divīzijā, kurā spēlē Eiropas spēcīgākās regbija izlases.