East Capital Real Estate atbilst augstākajiem ilgtspējas standartiem – apliecina trīs jauni BREEAM sertifikāti

East Capital Real Estate ir pirmais uzņēmums Igaunijā, kas sertificējisindustriālo nekustāmo īpašumu ar prestižo BREEAM sertifikātu. Kopumā East Capital Real Estate ir saņēmušisertifikātus jau sešiemīpašumiem. Uzņēmuma mērķis ir sertificēt visu savu nekustamā īpašuma portfeli,apliecinot tā atbilstību augstākajiem ilgtspējas standartiem.Latvijā uzņēmuma kopējā iznomājamā platība aptver 65 000 kvadrātmetru, ieskaitot Zemitāna biroju ēku, tirdzniecības centru “Galleria Riga”, Ulmaņa Parku un Lidostas Parku. 

Trīs sertificētie īpašumi ir Bauhof tirdzniecības centrs un divi industriālie īpašumi Tallinas apkārtnē. BREEAM ir viena no vecākajām un starptautiski atzītākajām vides sertifikācijas sistēmām, kas tikusiizmantota jau vairāk nekā 500 000 ēku sertificēšanai.

Pēc Albina Rosengrena, East Capital Group partnera un East Capital Real Estate vadītāja domām, sertifikāti ne tikai palielina ieguldījumu pievilcību un portfeļa vērtību, bet arī apliecina īpašuma atbilstību mūsdienīgas darbavietas prasībām. “Novērtējums izvirza augstas prasības faktoriem, kas saistīti ar ikdienas ēku apmeklētāju veselību un labklājību. Tirgū pēdējo pāris gadu laikā ir novērojama skaidra tendence–potenciālie īrnieki dod priekšroku ilgtspējīgām un “zaļām”telpām savam biznesam. Tieši tāpēc investoriem šādu prasību ievērošana un sertifikātu iegūšana palielina gan īpašumu portfeļa, gan konkrētās atrašanās vietas pievilcību,” skaidro A.Rosengrens.

“Tuvāko gadu laikā East Capital plāno sertificēt visas savas ēkas, lai apliecinātu to atbilstību augstākām BREEAM ilgtspējības prasībām. 2020. gada pirmajā pusē East Capital ieguva zaļo sertifikātu Hilton Tallinn Park Hotel, kas bija pirmā viesnīca Igaunijā, kas saņēma BREEAM novērtējumu “In-Use Very Good”, kā arī biroju ēkām A13 un Metro Plaza,” uzsver Madis Raidma, East Capital Real Estate izpilddirektors.

Savukārt Erkki Seinre, kurš bija atbildīgs par 1. un 3. industriālo ēku sertifikāciju Niidu ceļā, uzskaita galvenās priekšrocības, ko sniedz komplekss – efektīvazemes izmantošana, liels zaļo zonu īpatsvars, pieejamība tam gan ar sabiedrisko transportu, gan velosipēdu, kā arī labs iekštelpu klimats darbiniekiem. 

Sertificētājs Margus Tali, atbildīgais par Bauhof tirdzniecības centra sertifikāciju, apstiprināja, ka ēka saņēmusi augstu novērtējumu visās deviņās kategorijās ar izciliem rezultātiem tieši lietotāju labklājībā, atkritumu apsaimniekošanā, pieejamībā un enerģijas izmantošanā.