Džokoviča prasība samazināt karantīnas ilgumu tiek noraidīta

Novaks Džokovičs. Foto: AP/Scanpix

ATP ranga pirmais numurs serbs Novaks Džokovičs paudis neapmierinātību ar ”Australian Open” tenisa turnīra karantīnas noteikumiem, kas spēlētājiem jāievēro, ierodoties Austrālijā. Pieprasot ierobežojumu samazināšanu, Džokovičs izsūtījis vēstuli ”Australian Open” un ”Tennis Australia” izpilddirektoram Kreigam Tailijam ar sešiem priekšlikumiem, kā būtu jāmaina esošie noteikumi. Viktorijas štata premjers Daniels Endrjūss jebkādas tenisistu prasības saistībā ar karantīnas nosacījumu mazināšanu ir noraidījis.

Atsaucoties uz spāņu tenisa portālu ”Punto de Break”, serbu tenisists pieprasīja pašizolācijas laika samazināšanu, iespēju tenisistiem pārcelties uz privātmājām treniņu aizvadīšanai, kā arī iespēju tikties ar treneriem un citu komandas personālu. Tāpat Džokovičs vēstulē lūdza uzlabot ēdināšanas pakalpojumu kvalitāti un labāku treniņu ekipējuma nodrošināšanu viesnīcas numuriņos.

”Cilvēki ir tiesīgi veidot prasību sarakstus, bet atbilde ir nē,” taujāts par Džokoviča vēstuli atbildēja Viktorijas štata premjers Daniels Endrjūss. ”Zinu, ka daudzi spēlētāji izrādījuši neapmierinātību ar esošajiem noteikumiem, bet uz viņiem attiecas tādi paši noteikumi kā uz jebkuru citu cilvēku. Visi spēlētāji par noteikumiem, ierodoties Austrālijā, tika informēti savlaicīgi. Viņi zināja, ko sagaidīt. Pret nevienu nepieejam ar īpašu attieksmi,” turpināja Endrjūss.

Uz tenisa sezonas pirmo Grand Slam turnīru ”Australian Open” spēlētāji tika nogādāti īpašos līgumreisos. Tiem tenisistiem, kuru avioreisos neatklāja pozitīvas Covid-19 analīzes nevienam no pasažieriem, ir spiesti 14 dienas pašizolēties, taču viņiem ir iespēja katru dienu uz piecām stundām pamest numuriņu treniņu nolūkiem. Tenisistiem, kuru reisos tika konstatētas pozitīvas Covid-19 analīzes, ir piemērota 14 dienu karantīna, kuras laikā aizliegts pamest viesnīcas istabiņas.

Austrālijas atklātais tenisa čempionāts startēs 8. februārī. Jau ziņojām, ka Latvijas vadošais tenisists Ernests Gulbis nepārvarēja kvalifikācijas turnīra pirmo kārtu. Savukārt dāmu konkurencē ”Australian Open” turnīrā piedalīsies gan Aļona Ostapenko, gan Anastasija Sevastova.

© 2008 – 2021, Sportacentrs.com

Zaļā Josta - Reklāma