Dzelzceļa muzejā jauna nodarbība skolēniem “Izzini, izgaršo un izspēlē Jelgavu!”

0

Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas filiāle sadarbībā ar Ādolfa Alunāna muzeju un “Karameļu darbnīcu” sagatavojusi nodarbību skolas vecuma bērniem, kuras laikā varēs gūt zināšanas, jaunas prasmes un iemaņas, apvienojot to visu ar pastaigu svaigā gaisā, aģentūru LETA informēja VAS “Latvijas dzelzceļš”.

Nodarbība sastāv no trīs daļām, kas notiek trīs dažādās vietās – Dzelzceļa muzeja Jelgavas filiālē, Ādolfa Alunāna muzejā un “Karameļu darbnīcā”.

Dzelzceļa muzeja Jelgavas ekspozīcijā gida pavadībā varēs iepazīt dzelzceļa vēsturi un kopā ar savu komandu patstāvīgi izprast stacijas dežuranta, tvaika lokomotīves mašīnista un sliežu kurpju licēja amatus.

Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejs aicinās izspēlēt vienu no divām lugām – “Vecīša cimdiņš” vai “Kā Dižbuļļu pagasts ievēlēja sev jaunu skolotāju”. Dalībnieki varēs iejusties tēlos, izmantojot muzeja sniegtos aksesuārus.

Savukārt “Karameļu darbnīcā” skolēniem būs iespēja izzināt karameles tapšanas noslēpumus un izgatavot pašiem savu gardumu.

Ekskursantu grupa tiks sadalīta trīs daļās, lai katra no tām dotos uz savu aktivitāšu vietu. Pēc tam grupas savstarpēji mainīsies un dosies uz nākamo norises vietu. Grupām, kas vēlēsies piedāvājumu izbaudīt ejot kājām, atrodoties ceļā starp nodarbību norises vietām, būs iespēja izpildīt radošus uzdevumus un iepazīt vēl kādas īpašas vietas Jelgavā.

Nodarbības kopējais ilgums ir aptuveni trīs stundas, un tā ir piemērota 1.-12.klašu skolēniem.

Ekskursija tiek organizēta ar iepriekšēju pieteikšanos.