“Direct Invest Group” investēs 30 miljonus eiro jaunā 23 stāvu biroju ēkā Balasta dambī

0

gaunijas nekustamo īpašumu attīstītājs “Direct Invest Group” sācis A klases biroju centra attīstīšanu Balasta dambī, Rīgā, kura celtniecībā plānots investēt 30 miljonus eiro, aģentūru LETA informēja attīstītāja pārstāvji.

Ēkai būs 23 stāvi ar kopējo platību 20 000 kvadrātmetru. Ēkas augstums būs 91 metrs.

Šobrīd projektam ir izsniegta būvatļauja, bet celtniecības darbus plānots sākt 2020.gada otrajā pusē. Ēka tiks celta atbilstoši LEED sertifikāta prasībām, kas garantē tās atbilstību visstingrākajām vides normām, kas ir kļuvušas par obligātu prasību vairumam starptautisko nomnieku un investoru.

“Pēdējos 10 gadus esam īstenojuši daudzus biroju ēku un tirdzniecības centru projektus Igaunijā. Šis būs pirmais mūsu īstenotais projekts Latvijā, un uzskatām, ka Rīgai ir vēl augsts neapgūts potenciāls biroju ēku attīstīšanā. Mūsuprāt, neskatoties uz nesen pabeigtajiem jaunajiem birojiem, Rīgas tirgū vēl ir kvalitatīvu biroju telpu trūkums. Daudzi uzņēmumi joprojām atrodas zemas kvalitātes telpās, bet modernas biroja telpas skaistā vietā var būt papildu priekšrocība jaunu darbinieku piesaistē situācijā, kad uzņēmumi saskaras ar darbaspēka trūkumu,” pauda “Direct Invest Group” partneris Vitalijs Kelometss.

Attīstītāja pārstāvji norādīja, ka nomniekiem parasti ir aizspriedumi par lieliem izdevumiem, ko varētu radīt kvalitatīvu biroju noma, lai gan izmaksu starpība ir vien 2-4% robežās no uzņēmuma algu fonda. Igaunijā un Lietuvā pieaug pieprasījums pēc mūsdienīgiem birojiem, jo darba devēji ir atzinuši, ka šādas investīcijas darbaspēkā ir nepieciešamas. Kelometss prognozēja, ka drīzumā šai tendencei sekos arī Latvija.

Jaunās biroja ēkas projekta autors ir arhitektu birojs SIA “Arhis”. Plānots, ka katra stāva maksimālā platība vienam birojam veidos 800 kvadrātmetrus, savukārt mazākā biroja platība būs 50 kvadrātmetru.

“Direct Invest Group” ir investīciju grupa, kas specializējusies komercīpašumu attīstīšanā Igaunijā. Pēdējo desmit gadu laikā tas īstenojis vairākus nozīmīgus biroju ēku un tirdzniecības centru projektus Tallinā, Tartu, Pērnavā un citviet Igaunijā. Pašreiz grupas portfeļa vērtība tiek novērtēta ap 100 miljoniem eiro.