Diena bez plastmasas maisiņiem: videi draudzīgie maisiņi par 27% pieprasītāki

Katru gadu 3. jūlijā tiek atzīmēta Starptautiskā no plastmasas maisiņiem brīvā diena, kad pasaules iedzīvotāji aicināti kaut uz dienu pilnībā atteikties no plastmasas maisiņu izmantošanas. Kā liecina “Maxima” apkopotie dati, Latvijas iedzīvotāju interese un gatavībapakāpeniski pāriet uz alternatīviem iepakojuma veidiemuzrāda pozitīvu tendenci. Šī gada sešos mēnešos pircēju pieprasījums pēc papīra iepirkumu maisiņiem pieaudzis par 27%, vienlaikus plastmasas maisiņu pārdošanas apjomiem samazinoties par 13%, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn.

“Mēs aicinām ikvienu pārdomāt savus paradumus un pirkumiem izmantot videi draudzīgākas un modernākas alternatīvas – vairākkārt lietojamus maisiņus no auduma vai papīra. Apzinoties arī uzņēmēju atbildību pircēju paradumu veidošanā, mēs mērķtiecīgi paplašinām izvēles iespējas. Piemēram, daudzkārtlietojamu tīkla maisiņu pieejamība augļu un dārzeņu nodaļās ļauj izvairīties no kārtējā vienreizējā plastmasas maisiņa izmantošanas. Izšķiroties par labu šādai alternatīvai vai izmantojot plastmasas maisiņu atkārtoti, ikviens var sniegt savu ieguldījumu apkārtējas vides saudzēšanā un klimata pārmaiņu mazināšanā,” uzsver Liene Dupate-Ugule, “Maxima Latvija” komunikācijas vadītāja.

Novērojumi liecina, ka arvien lielāks pircēju skaits uz veikalu dodas ar saviem iepirkuma maisiem. Tās ir gan plaši izplatītās auduma somas, pēc kurām pieprasījums kopš gada sākuma “Maxima” veikalu tīklā ir gandrīz trīskāršojies, gan arī plastmasas maisi, kuri tiek atkāroti izmantoti. Šāda pārdomāta iepakojuma izmantošana ne tikai pagarina plastmasa aprites ciklu, bet arī ļauj ietaupīt, ilgtermiņā radot pozitīvu ietekmi gan uz vidi, gan maciņu.

Rūpes par tīrāku apkārtni, kā arī saprātīgu un taupīgu dažādu resursu izmantošanu ir viens no svarīgākajiem “Maxima Latvija” ilgtspējas virzieniem. Īstenojot savā darbībā videi draudzīgas iniciatīvas, veikala apmeklētājiem ir nodrošināta iespēju iegādāties virkni videi draudzīgu iepakojumu – kartona kastes, maisiņus no pārstrādātiem materiāliem, auduma maisiņus u.c. Tāpat jau ilgāku laiku “Maxima” veikalos polietilēna maisiņus pie kasēm ir nomainījuši maisiņi ar EPI piedevu, kas ļauj tiem vidē sadalīties daudz ātrāk. Savukārt “Maxima XX” un “Maxima XXX” formātu veikalos ir ieviesta iespēja mazo polietilēna maisiņu vietā sveramo produktu iepakošanai izvēlēties atkārtojami lietojamo – vienā maisiņā var likt vairākus produktus, tos atsevišķi nosverot un cenu zīmes līmējot uz maisiņa.

Zaļā Josta - Reklāma