Darbs ārkārtas apstākļos Latvijā: iepazīsties ar “Barbora.lv” komplektēšanas centra aizkulisēm

0

Šodien, 1. aprīlī, Latvijā vadošais pārtikas un sadzīves preču interneta veikals “Barbora.lv” aicināja tiešsaistē iepazīties ar pārtikas un sadzīves preču komplektēšanas aizkulisēm. Sanita Bērziņa, “Barbora.lv” vadītāja Latvijā, atklāja preču komplektēšanas procesu no pasūtījuma saņemšanas līdz piegādei klientam,kā arī pastāstīja, kādas iniciatīvas ieviestas ārkārtas situācijā, lai pārtikas piegāde būtu droša kā klientiem, tā darbiniekiem. 

“Mēs jau vairākus gadus ar augstu atbildību rūpējamies par to, lai iedzīvotāji ērti varētu saņemt pārtikas un pirmās nepieciešamības preces, neizejot no mājas. Jo īpaši tagad, kad valstī izsludināta ārkārtas situācija, iespēja iegādāties pārtiku un citas pirmās nepieciešamības preces attālināti, ir vitāli svarīga. Mēs šobrīd strādājam paaugstinātas jaudas un dinamikas apstākļos, lai spētu apmierināt augsto pieprasījumu pēc preču piegādes uz mājām, kā otru iespēju piedāvājot preču saņemšanu veikalos jau komplektētā veidā,” skaidro Sanita Bērziņa, interneta veikala “Barbora.lv” vadītāja.

Preventīvie pasākumi

“Barbora.lv” ievēro stingrus drošības pasākumus visos produktu komplektēšanas un piegādes posmos, un šobrīd, ārkārtas situācijā valstī, ir ieviesti papildu drošības pasākumi. “Barbora.lv” strādā pie tā, lai darbiniekiem nodrošinātu maksimālu drošību – visiem ir pieejami dezinfekcijas līdzekļi, cimdi. Viens no papildu drošības pasākumiem ir kurjeru automašīnupastiprināta dezinfekcija vairākas reizes dienā, kā arī kurjeriem ir noteikts dezinficēt rokas pirms un pēc katra piegādātā pasūtījuma klientiem. Tāpat darbiniekiem katru dienu ir sapulce, lai atgādinātu visus drošības pasākumus.

Sūtījuma saņemšana komplektēšanas centrā

Šobrīd, ārkārtas situācijā valstī, preces iespējams pasūtīt četras dienas uz priekšu, lai “Barbora.lv” kvalitatīvi varētu apmierināt klientu būtiski augušo pieprasījumu pēc piegādes uz mājām. Pēc tam, kad klients “Barbora.lv” mājaslapā vai aplikācijā savā virtuālajā grozā ir salicis pasūtījumu un veicis apmaksu, “Barbora.lv” to saņem savā sistēmā un sāk preču komplektēšanas darbu. Atkarībā no tā, kādu iepakojuma veidu produktu saņemšanai ir izvēlējies klients, komplektētāji pasūtījumu sapakos papīra vai plastmasas maisiņā. Katram komplektētājam ir speciāla ierīce, kurā parādās klienta konkrētais sūtījums, lai nepieciešamās preces varētu noskenēt un atzīmēt kā iegādātas. Dodoties komplektēt pasūtījumu, darbinieki produktus klientiem izvēlas tādus, kādus tos izvēlētos sev, piemēram, pienu ņem no plaukta aizmugures ar ilgāko derīguma termiņu, kā arī izvēlas svaigākos augļus un dārzeņus. Būtiski, ka visām interneta veikalā iegādātajām precēm cenas ir tieši tādas pašas, kādas tās ir komplektēšanas veikalā, tajā skaitā arī akcijas.

Preču kategorizācija  

Kad klienta pasūtītās preces veikalā ir salasītas, sākas preču kategorizēšana – vienā kastē ir viens klienta sūtījums. Komplektēšanas kastes ir samarķētas, lai būtu droši, ka sūtījums sasniegskonkrēto adresātu. Ņemot vērā Pārtikas un veterinārā dienesta noteikumus, kategorizējot preces, atsevišķos maisiņos vienmēr tiek nodalīta svaigā pārtika, piemēram, gaļa, bērnu pārtika un nepārtikas preces. Kopš valsts ārkārtas situācijas izsludināšans drošības nolūkos no sortimenta ir izņemti sveramie augļi un rieksti, kā alternatīvupiedāvājot šos produktus jau sapakotā veidā. 

Preču piegāde līdz klientu mājas durvīm

“Barbora.lv” rūpīgi strādā pie labākajiem loģistikas risinājumiem, lai, jo īpaši šajā laikā, kad būtiski pieaudzis pasūtījumu skaits, ātri un efektīvi nogādātu sūtījumus. Katram komplektēšanas centram ir savs rajons, kuram tas piegādā preces. Piemēram, preces no Mežciema komplektēšanas centra Rīgā tiek vestas uz Purvciemu, Pļavniekiem, Ulbroku, Salaspili un Ikšķili. Kurjers ikdienā rūpējas par to, lai visi pasūtījumi automašīnās tiktu salikti maksimāli efektīvi, t.i., automašīnas kravas nodalījuma tālākajā galā ir pasūtījumu grozi, kuri tiks nogādāti vēlāk, bet tuvāk durvīm – tuvākajām piegādes adresēm. Kurjers arī informē klientu 20 minūtes pirms pasūtījuma piegādes pie namdurvīm. Katrs kurjers dienā nobrauc vismaz 150 km un vidējais pirkuma svars tagad ir 40 kg – par 15 kg vairāk nekā pirms ārkārtas stāvokļa izsludināšanas valstī. Kurjers arī veic preču piegādi līdz namdurvīm, kas ir fiziski smags darbs, bet tieši viņš satiek interneta veikala klientus un saņem viņu pateicību un prieku par savlaicīgi piegādāto pasūtījumu. Pēc ārkārtas situācijas valstī izsludināšanas “Barbora.lv” tūlītēji ieviesa arī jaunu pakalpojumu – bezkontaktapiegādi, kuru ikviens pircējs var izvēlēties, internetā noformējot savu pirkumu. Izvēloties šo iespēju, kurjers pasūtījumu atstāj pie klienta dzīvokļa vai mājas durvīm un tūlītēji informē klientu, ka pirkumi ir piegādāti.