Covid-19 nav sevišķi ietekmējis cilvēku vēlmi iepirkties klātienē

Pretēji bažām par to, ka pandēmijas dēļ iedzīvotāji lielveikalus neapmeklēs, tirdzniecības centra “Domina Shopping” veiktā aptauja* rāda pretējo. Covid-19 nav būtiski ietekmējis pircēju paradumus ilgtermiņā – to apliecina fakts, ka izteikts vairākums jeb 74% iedzīvotāju šajā rudens sezonā apģērbu un apavus plāno iegādāties klātienē jeb fiziski kādā veikalā. 

Klātienes efekts ir svarīgs kā ikdienas darba dzīves organizēšanā, tā arī brīvā laika pavadīšanas iespējās. Vairums jeb 77% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, neatkarīgi no savas dzīvesvietas, norāda, ka viņiem patīk iepirkties tirdzniecības centrā klātienē̄, jo tur vienuviet ir pieejams viss nepieciešamais – gan pārtikas, gan apģērbi un apavi, gan citas sadzīvei nepieciešamās preces un pakalpojumi. Īpaši to novērtē jaunieši vecumā līdz 30 gadiem. Turklāt, vairāk nekā divas trešdaļas aptaujāto arī šajā rudens sezonā plāno iepirkties tieši tirdzniecības centros. 

Tiešās iepirkšanās nozarei, un līdz ar to arī valsts ekonomikai, tas ir labs signāls, ka, neskatoties uz bažām par Covid-19 izplatības otro vilni, klienti novērtē iespējas, ko sniedz klātienes šopings. Analizējot pētījuma datus, redzam, ka arī šajā sezonā vairums iedzīvotāji rudens garderobes papildināšanu plāno veikt klātienē, tai skaitā, apmeklējot Dominu. Šāda uzticēšanās nozarei noteikti ir visu tās dalībnieku kopīgs nopelns, jo pirmajā pusgadā un joprojām veselībai droša iepirkšanās ir izteiktā fokusā,” komentē Dina Bunce, t/c “Domina Shopping” direktore.

Lai gan vēl joprojām spēkā̄ ir Covid-19 epidēmijas risks, klātienes iepirkšanās pieredze nav zaudējusi savu aktualitāti. Vien 20% aptaujāto iedzīvotāju šī rudens apģērbu un apavu iegādi pārcēluši uz interneta vidi – lielākoties cilvēki vecumā no 50 gadiem, kas ir vairāk pakļauti iespējamiem saslimšanas draudiem. 

D.Bunceturpina: “Pircēju drošības sajūtu apmeklēt veikalus klātienē ir radījusi tirdzniecības centru spēja ātri pielāgoties mainīgiem apstākļiem, nodrošinot dažādus piesardzības pasākumus, piemēram, izvietojot dezinfekcijas līdzekļus, informatīvus plakātus, atgādinājumus. Arī dažādu pasākumu atcelšana iekštelpās noteikti ir veicinājusi papildus drošību. Tā, piemēram, pie mums Dominā rīkotie grūtnieču semināri “Gaidību 4diena”, bērnu pasākumi Kidding un multfilmu rīti, kā arī skolēnu mācību uzņēmumu gadatirdziņi tika atcelti pavasarī vai arī pārcelti uz digitālo vidi, un tā tas būs vēl vismaz līdz nākamā gada sākumam. Dominā kopš pandēmijas sākuma mērķis ir minimizēt mūsu apmeklētāju saslimšanas riskus: pasākumus organizējam tikai ārā un svaigā gaisā Dominas teritorijā, jo tur ir iespējams stabilu nodrošināt atbilstību visiem epidemiologu ieteikumiem un aktuālajiem noteikumiem”. 

Tirdzniecības centrs “Domina Shopping” joprojām aicina neaizmirst par nepieciešamību ievērot sociālo distancēšanos, izmantot dezinfekcijas līdzekļus un arī turpmāk, apmeklējot veikalus, ievērot citus SPKC noteiktos piesardzības pasākumus.

*T/c “Domina Shopping” aptauja tapusi sadarbībā ar OMG Snapshots, šī gada septembrī digitāli aptaujājot vairāk nekā 800 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Zaļā Josta - Reklāma