Covid-19 ierobežojumu laikā privātajām pirmsskolām saglabās Rīgas pašvaldības pieškirto līdzfinansējumu bērna prombūtnes laikā

Ja bērna prombūtne būs saistīta ar epidemioloģisko situāciju valstī un ar to saistītajiem ierobežojumiem, privātajām izglītības iestādēm  Rīgā sniegs atbalstu un saglabās pašvaldības piešķirto līdzfinansējumu, šādu lēmumu ceturtdien, 5. novembrī, pieņēma Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja.

“Lai nodrošinātu atbildīgu rīcību attiecībā uz pirmsskolas vecuma bērnu veselību laikā, kad valstī joprojām turpina palielināties saslimstība ar Covid-19 infekciju, Rīgas pašvaldība atbilstoši budžeta iespējām vēlas sniegt būtisku atbalstu arī privātajām pirmsskolas izglītības  iestādēm, to audzēkņiem un viņu vecākiem,” norāda komitejas priekšsēdētāja Iveta Ratinīka. 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments ir sagatavojis lēmuma projektu, kas paredz veikt grozījumus pašvaldības saistošajos noteikumos “Kārtība, kādā Rīgas pilsētas pašvaldība īsteno pirmsskolas izglītības  nodrošināšanas funkciju”. Attiecīgie grozījumi nosaka, ka pašvaldība atbilstoši tās noteiktajām vidējām izmaksām segs pirmsskolas izglītības programmas izmaksas privātajai izglītības iestādei arī tajos gadījumos, kad bērna prombūtne ir saistīta ar epidemioloģisko situāciju valstī un valsts noteiktajiem ierobežojumiem.  Komiteja arī atcēla līdz šim noteikto prasību par bērna prombūtnes laiku, tādējādi prasība par prombūtni 60 dienas kalendārā gada laikā vairs nav spēkā.  

Sagatvotais lēmuma projekts ir vēl jāapstiprina Rīgas domes sēdē, bet ir partedzēts, ka  kavējuma uzskaites izmaiņas stāsies spēkā jau ar 2020.gada 1.novembri.

Zaļā Josta - Reklāma
Zaļā Josta - Reklāma