Bukmeikeri prognozē: Jaunā PlayStation 5 konsole sasniegs rekordaugstus pārdošanas apjomus

Jau šonedēļ, 12. novembrī, Sony nāk klajā ar visā pasaulē ilgi gaidīto nākamās paaudzes PlayStation 5 konsoli. Kompānija ir izvirzījusi vērienīgu mērķi pārdot vairāk nekā 100 miljonus  jaunās konsoles eksemplāru, pārsniedzot iepriekšējās paaudzes konsoles un arī konkurentu sniegumu. Ņemot vērā milzīgo pieprasījumu pēc PS5 konsoles iepriekšpārdošanā, “Betsafe” bukmeikeri prognozē, ka pirmo 24 stundu laikā pēc tās oficiālās iznākšanas pārdošanas apjomi pārsniegs 1,25 miljonu eksemplāru. Turklāt paredzams, ka jaunās konsoles spēles 2020. gadā sastādīs 45,2 miljardus ASV dolāru no pasaules 159,3 miljardu ASV dolāru vērtā spēļu tirgus.

Atsaucoties uz nesenajiem Sony Interactive Entertainment izpilddirektora Džima Raiena komentāriem, nepilnu piecu mēnešu laikā līdz fiskālā gada beigām 2021. gada 31. martā uzņēmums plāno pārdot vairāk nekā 7,6 miljonus PS5 vienību, vairākkārtīgi pārspējot tā priekšteča PS4 sniegumu, kas pārsniedza 100 miljonus pārdoto vienību vien sešus gadus pēc tā iznākšanas. Analītiķi apgalvo, ka mērķa sasniegšana būs atkarīga no PS5 panākumiem ASV, kur to sagaida sīva cīņa ar Microsoft jauno Xbox Series X konsoli, kuras tirdzniecība tika uzsākta 10. novembrī. Būtiski, ka iepriekšējās paaudzes PS4 konsoles pārdošanas apjomi ievērojami pārsniedza tā galveno konkurentu, Nintendo Switch un Xbox One, konsoļu sniegumu. Bez tam arī visas četras iepriekšējās PlayStation konsoles ierindojas visu laiku pārdotāko konsoļu topa desmitniekā.

Eksperti apgalvo, ka nākamās paaudzes konsoļu sniegumu noteiks ekskluzīvās spēles, pakalpojumi un dažādas pieejas, kuras izdevēji izmanto, lai uzrunātu patērētājus. Sony lielākais panākumu faktors tāpat kā iepriekšējos gados būs PlayStation ekskluzīvo spēļu sērija, kāda nebūs jaunajām Xbox konsolēm. Tiek sagaidīts, ka arī eSporta nozarē tuvākajos gados dominēs PlayStation 5, kas neapšaubāmi veicinātu pārdošanas apjomus. Pastāv uzskats, ka PlayStation 5 virzās “pilnīgi atšķirīgā dimensijā” salīdzinājumā ar citām spēļu konsolēm, un nozares analītiķi prognozē, ka drīz vien PS5 kļūs par spēļu industrijas “terminatoru”, kas izbeigs ilgstošo konsoļu karu.

“Tā kā koronavīrusa pandēmija ir ievērojami palielinājusi pieprasījumu pēc videospēlēm un konsolēm, tas arī apgrūtina spēju tās fiziski ražot. Un, neskatoties uz to, ka šonedēļ PS5 konsoles būs pieejamas tikai iegādei tiešsaistē un turklāt tikai daļā pasaules, paredzams, ka tās tiks izpārdotas rekordlielā ātrumā, jo īpaši tāpēc, ka patērētāji iepriekš plānotajiem atvaļinājumu izbraukumiem atvēlēto naudu šobrīd tērē mājas izklaidei. Patiesie pārdošanas rezultāti būs redzami tikai pēc vairākiem mēnešiem, taču jau tagad ir skaidrs, ka tik augsti rādītāji video spēļu tirgū tiks sasniegti pirmo reizi,” komentē “Betsafe” prognožu eksperts Valters Rozmanis.

Bez iepriekšējas izziņošanas PS5 iepriekšpārdošana sākās jau septembra beigās, un jaunās konsoles tika izpārdotas vien dažu minūšu laikā. Sony apgalvo, ka ASV pirmajās 12 stundās saņēma tikpat daudz PS5 iepriekšēju pasūtījumu kā tā PS4 pirmajās 12 nedēļās. Savukārt Japānā PS5 izlaišanas datumā jaunās konsoles nemaz nebūs pieejamas, jo pirmās rezerves izpārdotas jau iepriekš. Konsoles pārdošanas apjomus tā iznākšanas dienā varētu ietekmēt vienīgi tas, ka, pastāvot bažām par koronavīrusa izplatīšanos, Sony nolēmuši PS5 izlaišanas dienā nerīkot pasākumus un nepārdot to veikalos, lai nodrošinātu klientu, mazumtirgotāju un darbinieku drošību, taču tā vietā sagaidāms vēl nebijis tiešsaistē pārdoto konsoļu skaits.

Zaļā Josta - Reklāma