Briedis: “Ja nebūs jaunu izaicinājumu, iešu uz smagsvariem. Promouteris ir par to”

Mairis Briedis. Foto: worldboxingsuperseries.com

Šodien “Delfi TV ar Jāni Domburu” studijā viesojās Mairis Briedis, IBF čempions pirmajā smagajā svarā, “The Ring” jostas glabātājs un Muhameda Ali trofejas ieguvējs. Viņš pauda, ka sliecas smagsvaru divīzijas virzienā, ka pret Junielu Dortikosu parādījis 60% no maksimumam un ka vēl viena cīņa pret Kšištofu Glovacki ir maz ticama, jo Polijas puse diez vai gribēšot atvērt maku.

Mairis Briedis izteicās, ka viņa nākamā cīņa varētu būt gaidāma 2021. gada pirmajā ceturksnī, bet pretinieks esot atkarīgs no decembra notikumiem citās cīņās. “Ja krūzeros nebūs jauns izaicinājums, tad pāriešu uz smagsvariem,” izteicās Briedis, kurš fantazējot par cīņu pret Taisonu Fjūriju. “Promouteris saka, ka jāiet uz smagsvariem. Ir jānodrošina gan sevi, gan ģimeni. Lai pēc tam varētu Latvijā tālāk attīstīt boksa un sporta industriju.”

Viņš izteicās, ka vēlētos vēlreiz cīnīties pret Kšištofu Glovacki, bet maz ticams, ka duelim būtu finansiālais segums. Tas pats viņam bija sakāms par WBC čempionu Ilungu Makabu. Savukārt, ja Lorenss Okolijs uzvarētu Glovacki, tad Anglijas tirgus varētu pavērt iespējas palikšanai krūzeros un duelim pret šo bokseri. “Okolijs – tā varētu būt pandoras lādīte,” pauda Briedis.

Septembrī Briedis kļuva par Supersērijas čempionu, finālā pieveicot Junielu Dortikosu un izcīnot Muhameda Ali trofeju. Bokseri izturēja 12 raundus, un uzvarētājs tika noskaidrots pēc punktiem. Briedis sacīja – ja cīņa noritētu ar līdzjutējiem, iespējams, beigtos ātrāk. “Bija epizodes, kad varēju iet uz priekšu. Divreiz viņš peldēja, tad varēju iet virsū. Būtu cīņa Latvijā ar Latvijas līdzjutējiem… Iespējams, tad viens no mums būtu uz dēļiem. Viņš var iesist ļoti spēcīgi. Nu, un es arī kaut ko varu,” pauda Briedis.

Viņš atzina, ka pret Dortikosu fiziskajā ziņā juties gatavs par 60%, tādējādi vēl esot daudz vietas progresam. “Varu pielikt sitienu daudzumā, sitienu spēkā. Pagaidām neesmu aizvadījis ideālu cīņu,” teica Briedis. Viņš pieļāva, ka pirmajam duelim, kas tika atcelts Covid-19 dēļ, bijis sagatavojies labāk. “Bijam pavisam cita taktika. Cīņa būtu daudz spraigāka. Vairāk bija salikti sprinti. Temps būtu trīs reizes augstāks. Bet šeit – strādājām, līdz pat pēdējai dienai nezinot, vai kaut kas vispār būs.”

Briedis arī cilāja treneru jautājumu – tagad viņš strādā kopā ar Dmitriju Šiholaju, bet iepriekš boksera komandā bija Sandis Kleins. Briedis sacīja, ka Šiholaju ievērojis, trenerim strādājot kopā ar Ričardu Bolotņiku. “Viņš pa pāris gadiem ļoti izauga. Sākumā kaut ko mācēja, bet vienmēr pēc sparingiem gāja ar sasistu galvu. Viņš skatījās mūsu treniņus un mācījās. Saprata, ka nav jābūt iedomīgam – tādam, kurš pasaka, ka jau visu māk. Viņš saprata, ka vajag mācīties.”

“Pirms cīņas pret Oleksandru Usiku vairs negribēju boksēt. Biju tā pārtrenēts, ka, izdzirdot vārdu bokss, man jau sāka šķebināt. Biju pārtrenēts, radās traumas. Ķermenis protestēja,” par sadarbības ar Kleinu beigām teica Briedis. “Pats zinu, ka man nesanāk, bet vēl treneris saka, ka nekas nesanāk… Bet nevienu nenosodu. No katra cilvēka esmu paņēmis ko labu. Viņš jau negribēja sliktu. Gribēja labu. Pārcentās. Biju zirgs, kurš dara visu, ko saka. Sāp? Nekas, trenējamies tālāk. Domāju un ceru, ka arī viņš ir sapratis savas kļūdas un mācās.”

Briedis arī pauda pārliecību – ja viņam cīņas pret Usiku laikā būtu bijuši pareizi promouteri, tad par uzvarētāju tiktu pasludināts tieši viņš, ne ukrainis. “Tobrīd [promouteru ziņā] biju pliks un nabags. Pie tik līdzīga snieguma parasti uzvaru dod mājiniekam,” skaidroja Briedis.

Viņš arī skaidroja notikumus ringā pret Glovacki, kad pretinieks saņēma sitienu ar elkoni, Briedim vēlāk nokautējot poļu bokseri. “Zināju, kā notiks – varbūt tikai pēc piektā sitiena pa pakausi Glovackim atņemtu punktu. Bet es jau tobrīd peldētu… Nebiju tā plānojis. Gribēju iecirst pļauku, tikai sanāca ar elkoni. Ne jau tīšām tā darīju. No tūkstoš reizēm tikai vienreiz trāpītu tā. Es iesitu ar roku, nevis ieliku visu korpusu,” pauda Briedis. Dueli pret Dortikosu tiesāja polis, un tiesnesis pirms cīņas pateicis: “Ja tu man taisīsi problēmas, tad es tev taisīšu problēmas.”

Skatoties vienu no savu cīņu fragmentiem, kuram fonā bija dzirdami krievu komentētāji, Briedis pauda neizpratni par to, kādi komentētāji tiek izvēlēti Latvijā. “Krievijā komentētāji par savējiem vienmēr atsaucas labi, silti. Negribu Latvijā saukt vārdus, bet – nezinu, vai cīņu vajadzētu komentēt cilvēkam, kuram es nesimpatizēju, kuram Latvijas bokss nesimpatizē. Kā viņš pasniedz cīņu, kā pasniedz Latvijas sportistu latviešiem. “Te nesanāca, te Mairis atkal dabūja pa galvu.” Kā cilvēki to uztvers? Ja ir lielas kļūdas – protams. Taču no komentētāja ir atkarīgs, kā tiek uztverts šis sporta veids. Mans uzskats – komentētājs ir viens no cilvēkiem, kuriem šis sports ir jāceļ augšā.”

Mairis Briedis #domburs atzīst, ka savas kikboksera karjeras laikā kādu brīdi sirdzis ar zvaigžņu slimību, bet tad viņam to vārda tiešā nozīmē “izdaudzījis no galvas” kāds cits kikbokseris.

© 2008 – 2020, Sportacentrs.com

Zaļā Josta - Reklāma