Bolt noslēdz investīciju posmu EUR 150 miljonu apmērā

2020. gada 17. decembris, Rīga – Bolt, vadošā Eiropas mobilitātes platforma, piesaistījusi finansējumu EUR 150 miljonu apmērā, kas ir līdz šim lielākais investīciju posms. 

Investīcijas vadīja D1 Capital Partners ar Darsana Capital Partners dalību. Šis finansējums tiks izmantots, lai turpinātu uzlabot Bolt pakalpojumu drošību un kvalitāti, vienlaicīgi paplašinot kopbraukšanas, elektrisko skrejriteņu un ēdienu piegādes pakalpojumu pieejamību Āfrikā un Eiropā. 

Uzņēmums jau šobrīd starptautiski piedāvā dažādas kopbraukšanas drošības iespējas gan vadītāju, gan lietotāju aplikācijās, ieskaitot SOS pogu, kas ļauj lietotājiem sazināties ar drošības dienestiem riskantajos apgabalos Āfrikā. Šī mēneša sākumā Bolt iepazīstināja ar 4. paaudzes elektrisko skrejriteni, kas izstrādāts uzņēmumā. Tas ir viens no drošākajiem modeļiem tirgū, pateicoties sensoriem, kas uztver nedrošas braukšanas pazīmes, kā arī uzlabotai konstrukcijai, kas nodrošina papildu stabilitāti un drošāku manevrēšanu. Šis modelis nākamgad būs pieejams arī Latvijā. 

2021. gadā Bolt plāno piedāvāt jaunas iespējas, lai vēl vairāk attīstītu savu produktu drošību, piemēram, ieviest automātisku braucienu uzraudzību, lai ar mākslīgā intelekta palīdzību paredzētu un novērstu iespējamos negadījumus.

Markus Villigs (Markus Villig), Bolt izpilddirektors un līdzdibinātājs, saka:“Neskatoties uz Covid-19 pandēmijas izraisītajām sekām, Bolt pēdējā gada laikā ir piedzīvojis milzīgu izaugsmi. Mēs esam gandrīz divkāršojuši klientu skaitu un uzsākuši gan kopbraukšanas, gan mikromobilitātes, gan ēdienu piegādes pakalpojumu sniegšanu 50 jaunās pilsētās. Miljoniem lietotāju jau atpazīst Bolt pēc izdevīgajām cenām un ātrās apkalpošanas. 2021. gadā mēs vēl vairāk pievērsīsimies drošības un kvalitātes jautājumiem, lai šajos aspektos kļūtu par industrijas līderi. Mēs plānojam ieviest inovatīvākus risinājumus, piemēram vadītāja sejas verifikāciju un automātisku braucienu uzraudzību, lai, izmantojot mašīnmācīšanos, novērstu potenciālos negadījumus un mūsu lietotājiem nodrošinātu augstākās kvalitātes pakalpojumus.”

Dens Sandheims (Dan Sundheim), D1 Capital dibinātājs, piebilst:“Mēs esam priecīgi sadarboties ar Bolt, redzot, ka uzņēmums turpina attīstīt tirgū vadošo mobilitātes platformu Eiropā un Āfrikā. Komanda ir sasniegusi neticami labus rezultātus, neskatoties uz izaicinājumiem pilno gadu, un turpina piedāvāt lietotājiem drošību, fleksibilitāti un vērtību. Mēs esam optimistiski noskaņoti attiecībā uz Bolt gaidāmajām izaugsmes iespējām pēc COVID-19 pandēmijas un ceram atbalstīt komandas ieguldījumu inovācijās arī nākamajos gados.”

2020. gadā Bolt paplašinājās, piedāvājot pakalpojumus 200 pilsētās 40 valstīs un sasniedza 50 miljonus lietotāju visā pasaulē. Paralēli kopbraukšanas servisiem, Bolt plāno kļūt par lielāko mikromobilitātes pakalpojumu sniedzēju Eiropā, nākamajā sezonā uzsākot elektrisko skrejriteņu pakalpojumu sniegšanu vairāk nekā 100 pilsētās. Bolt Food, kas darbību uzsāka 2019. gadā, pašlaik ir pieejams 33 pilsētās 16 valstīs. 

Zaļā Josta - Reklāma