BMW kavējas ar nākamo Mini, pateicoties Brexit nenoteiktībai, izmaksām

0

BMW ir aizkavējis nākamās paaudzes Mini attīstību, jo tas cenšas samazināt izmaksas un tā kā nenoteiktība par Lielbritānijas tirdzniecības attiecībām ar Eiropas Savienību apgrūtina ilgtermiņa ieguldījumu lēmumus.

Vācu autoražotājs ir izstrādājis trīs Mini paaudzes, kopš 1994. gadā iegādājās marķieri no Rover Group, saglabājot katru transportlīdzekli tirgū apmēram sešus gadus.

Pašreizējais Mini hečbeks ir bijis tirgū kopš 2014. gada. Tas ir veidots uz BMW UKL1 platformas.

“Šīs platformas kalpošanas laiks ir pagarināts,” aģentūrai Reuters sacīja BMW pārstāvis Maksimilians Šēberls. “Izmaksu iemeslu dēļ un Brexit dēļ.”

Automobiļu ražotāji ir palielinājuši spiedienu, lai atbrīvotu resursus, lai viņi varētu veikt milzīgus ieguldījumus nākamās paaudzes zemu izmešu elektrisko, hibrīdu un savienotu transportlīdzekļu ražošanā.

Pilsētas automašīna, kas aprīkota ar degšanu, ir cietusi, jo klienti ir pārgājuši uz lielākiem krosoveriem un SUV un tā kā stingrāki izmešu noteikumi liek auto ražotājiem iekļaut dārgas izplūdes sistēmu modifikācijas.

Pretpiesārņojuma noteikumi un izmaksu spiediens jau ir piespieduši Opel un Vauxhall atteikties no Ādama un Kārļa minikāriem.

Mini pārdošanas apjomi pērn samazinājās par 4,1 procentiem līdz 346 639 automašīnām un decembrī parādīja reģistrāciju kritumu par 18 procentiem.

Mini zīmolu pārdošanas apjomi ASV 2019. gadā samazinājās par 17 procentiem līdz 36 092 transportlīdzekļiem.

Martā BMW paziņoja, ka līdz 2022. gada beigām centīsies panākt 12 miljardu eiro (13,3 miljardu dolāru) ietaupījumus un efektivitātes ieguvumus. Lai sasniegtu mērķi, BMW samazina pieejamo dzinēju un pārnesumkārbu kombināciju skaitu par 50 procentiem un samazina transportlīdzekļa attīstības izmaksas. .

Jauno transportlīdzekļu platformas pētniecības un attīstības izmaksās pārsniedz 1 miljardu eiro, un tās tiek izmantotas apmēram sešus gadus, aģentūrai Reuters sacīja Metzler autoanalītiķis Jirgens Piepers.

Tieši šī iemesla dēļ vairāki autoražotāji ir centušies pārnest tik daudz kopīgu sastāvdaļu nākamās paaudzes transportlīdzekļos. Volkswagen Golf 7 un 8 modeļiem ir kopīgs pamats.

Brexit nenoteiktība

Mini pašlaik tiek būvēts Oksfordā, Anglijā un Bornā, Nīderlandē, un jebkurai nākamās paaudzes automašīnai būtu nepieciešami ieguldījumi abu rūpnīcu ražošanas līnijās.

BMW neveiks liela mēroga ieguldījumus, kamēr nebūs lielāka skaidrība par sarunu iznākumu starp Lielbritāniju un Eiropas Savienību par tirdzniecības darījumu.

“Ja tarifi ir no nulles līdz 5 procentiem, biznesa apstākļi krasi nemainītos,” BMW vadītājs Olivers Zipse sacīja pagājušajā gadā, atsaucoties uz Oksfordas statusu kā Mini ražošanas un eksporta centru.

Bet augstāki tarifi eksportam uz Lielbritāniju un no tās var piespiest BMW apsvērt iespēju vairāk ražošanas pārcelt uz Nīderlandi.

BMW 2018. gadā Nīderlandē saražoja 211 660 automašīnas, kas ir par 39 procentiem vairāk nekā 2017. gadā. BMW izmanto līguma ražotāju VDL Nedcar, lai savā Nīderlandes rūpnīcā izveidotu BMW X1, Mini lūka, Mini kabriolets un Mini countryman modeļus.

BMW rūpnīcā Oksfordā 2018. gadā tika izgatavoti 234 501 Minis.

Raksts tapis sadarībā ar Crain Communications, Inc.