Blūmam pozitīvas Covid-19 analīzes, Uldriķa un Vaņina klubā 22 inficētie

Jānis Blūms. Foto: Ģirts Ozoliņš, f64

Itālijas basketbola klubā “Reggio Emilia” ir atklāti 12 inficēšanās gadījumi ar Covid-19 un 11 inficēto spēlētāju pulkā ir arī Latvijas valstsvienības kapteinis Jānis Blūms. Latvijas izlasei kvalifikācijas spēles Sarajevā jāaizvada novembra izskaņā.

Par pirmo pozitīvo gadījumu klubs ziņoja piektdien. Tā kā spēka uzbrucējam Filipo Rosi ceturtdien bija slimības simptomi, komandas treniņprocess tika apturēts un visai vienībai tika veiktas ātras pārbaudes. Piektdien kļuva zināms, ka Rosi ir inficējies, toties pārējo pārbaužu rezultāti bija negatīvi, tādēļ komanda grasījās atsākt darbu un gatavoties svētdienas mājas spēlei pret “Treviso”.

Tomēr starp piektdienas vēlu pēcpusdienu un sestdienu slimības simptomi tika novēroti vēl vairākiem spēlētājiem, un “Reggio Emilia” komandā tika veiktas antivielu pārbaudes. Svētdien kļuva zināms, ka pārbaudes pozitīvas bijušas vēl 11 personām – desmit spēlētājiem un fizioterapeitam. “Reggio Emilia” atklāja inficēto vārdus: starp spēlētājiem pozitīvas pārbaudes bija gan Jānim Blūmam, čeham Tomāšam Kizlinkam un senegālietim Ibrahīmam Šamam, gan amerikāņiem Džosam Bostikam, Džastinam Džonsonam un Brendonam Teiloram, gan arī vietējiem basketbolistiem Federiko Bonačīni, Leonardo Kandi, Muhametam Diufam un Marko Džannīni.

“Reggio Emilia” mājas spēle pret “Treviso”, protams, tika pārcelta, bet komanda ar trim uzvarām piecos mačos tabulā ieņem sesto pozīciju. 38 gadus vecais Blūms ir piedalījies četrās spēlēs, visās ejot uz maiņu un vidēji 7,5 minūtēs tiekot pie 1,5 punktiem un 0,5 atlēkušajām bumbām. Blūms kopumā trāpījis divus no astoņiem tālmetieniem, aizmetis garām abus divpunktu metienus un nav izpildījis nevienu soda metienu. Aizsargs ir iekļauts Latvijas izlases 24 kandidātu paplašinātajā sarakstā pirms novembra beigās Sarajevā paredzētajām atlases spēlēm pret grieķiem (27. novembrī) un bosniešiem (29. novembrī).

Vakar nenotika arī Andreja Gražuļa pārstāvētās “Trieste” spēle pret “Cantu”, jo sāncenšu rindās ir astoņi inficēšanās gadījumi, bet par masveida inficēšanos ziņo arī Lietuvas klubs Panevēžas “Lietkabelis”. Piektdien inficēšanās ar Covid-19 tika atklāta diviem spēlētājiem, bet atkārtotas pārbaudes pozitīvas bija sešiem basketbolistiem un trim personāla pārstāvjiem. Līdz ar to “Lietkabelis” trešdien neaizvadīs ULEB Eirokausa spēli pret Boloņas “Virtus”.

Šveices futbola klubs “Sion”, kam pieder Latvijas izlases uzbrucējs Roberts Uldriķis un kurā kā vārtsargu trenera asistents atgriezies Andris Vaņins, paziņojis, ka jaunākajā Covid-19 pārbaužu kārtā no 45 analīzēm pozitīvas bijušas 22 – 13 pirmās komandas spēlētājiem un deviņiem tehniskā un medicīniskā personāla pārstāvjiem. Inficēto personības netiek atklātas. Visa pirmā komanda 45 personu sastāvā karantīnā tika ievietota 21. oktobrī, bet karantīnas laikā vairākām personām esot novērotas saslimšanas pazīmes.

© 2008 – 2020, Sportacentrs.com

Zaļā Josta - Reklāma