Birža pievienojusi papildus nosacījumu “Rīgas kuģu būvētavai” piemērotajam uzraudzības statusam

0

Birža “Nasdaq Riga” pievienojusi papildus nosacījumu kuģu būves un remonta uzņēmumam “Rīgas kuģu būvētava” piemērotajam uzraudzības statusam, teikts biržas paziņojumā.

Uzraudzības statuss “Rīgas kuģu būvētavai” piemērots arī ņemot vērā to, ka uzņēmums līdz pirmdienai nav iesniedzis biržai tās starpperiodu pārskatu par darbību 2019.gada deviņos mēnešos.

Papildu uzraudzības statuss kompānijai piemērots atbilstoši biržas noteikumiem par finanšu instrumentu iekļaušanu un tirdzniecību biržas regulētajos tirgos, kas nosaka, ka birža uzraudzības statusu piemēro, ja emitents neievēro biržas noteikumos noteiktās regulāri sniedzamās informācijas iesniegšanas termiņus un kārtību.

“Rīgas kuģu būvētavai” 2018.gada 28.maijā piemērotais, 2019.gada 2.maijā, 2019.gada 3.jūnijā un 2019.gada 2.septembrī papildinātais uzraudzības status vēl joprojām paliek spēkā.

Uzraudzības statusa piemērošana nepieciešama, lai piesaistītu tirgus dalībnieku uzmanību.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa apstiprinājusi “Rīgas kuģu būvētavas” tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu, nosakot divu gadu termiņu tā īstenošanai. Divu gadu termiņš noteikts kopš 2019.gada 16.augusta.

Uzņēmuma finanšu dati par 2018.gadu vēl nav publiskoti, bet 2017.gadā “Rīgas kuģu būvētavas” auditētais apgrozījums bija 12,853 miljonu eiro, kas ir par 38,1% mazāk nekā 2016.gadā, kā arī kompānija cieta zaudējumus 308 216 eiro apmērā pretstatā peļņai 2016.gadā.

“Rīgas kuģu būvētava” specializējas zvejas laivu, kabotāžas prāmju, palīgpeldierīču būvē un remontā. Kompānijas lielākais akcionārs ir “Remars-Rīga”, kas iekļauts koncernā “Eiroholdings”. Kompānijas akcijas kotē “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.