Birštonas sanatorija “Versmė” Lietuvas iedzīvotājiem sāk nodrošināt rehabilitāciju pēc vidēji smagas vai smagas Covid-19 slimības gaitas

No 11. janvāra sanatorija “Versmė” rehabilitācijas nolūkos uzņem personas, kuras vidēji smagi vai smagi pārslimojušas Covid-19. Rehabilitācijas programmā iekļautās procedūras palīdzēs atjaunot fizisko un psiholoģisko veselību, ārstēt komplikācijas, kas radušās pārslimojot šo mānīgo vīrusu. Programma ir balstīta uz Lietuvas Veselības zinātņu universitātes slimnīcas Kauņas klīnikas rehabilitācijas speciālistu ieteikumiem. Ieteicamais rehabilitācijas periods ir no 10 līdz 14 dienām.

Pašlaik sanatorija “Versmė” ir vienīgais medicīnas spa Lietuvā, kurš piedāvā rehabilitācijas procedūras Covid-19 pārslimojušām personām. Arī citas sanatorijas un medicīnas spa gatavo rehabilitācijas programmas, tādēļ sagaidāms, ka drīzumā šādas speciālās programmas būs pieejamas arī citviet Lietuvā.

“Situācijā, kad valsts nesedz medicīniskās rehabilitācijas izmaksas cilvēkiem ar vidēji smagu vai smagu Covid-19 slimības gaitu, esam atraduši veidu, kā pēc iespējas efektīvāk veicināt turpmāku ar Covid-19 pārslimojošo ārstēšanu. Personām, kurām ir komplikācijas pēc šī vīrusa pārslimošanas un kuras sanatorijā ieradīsies tieši uz šo programmu, būs jāmaksā tikai rehabilitācijas programmas pašizmaksa – 48 eiro par diennakti. Šajā summā ir iekļautas izmaksas par procedūrām, ēdināšanu un izmitināšanu. Mēs vēlamies palīdzēt klientiem atgūties no nopietnām slimībām un nodrošināt ārstnieciskās procedūras, nevis gaidīt šī viltīgā vīrusa radīto komplikāciju mazināšanos. Daudzi klientu zvani un jautājumi par to, vai ir iespējams ierasties sanatorijā pēc tam, kad pārslimots Covid-19 un ir nepieciešama rehabilitācija, lika mums rīkoties un, ievērojot epidemioloģiskos ierobežojumus un citas prasības, palīdzēt šīm personām atjaunot veselību. Mēs jau kādu laiku strādājām pie šīs programmas izstrādes, līdz ar to esam iegādājušies visu nepieciešamo aprīkojumu pakalpojumu sniegšanai, ” stāsta Rasa Noreikienė, Birštonas sanatorijas “Versmė” direktore.

Pašlaik šajā programmā ārstējas pirmie 14 pacienti, taču sagaidāms, ka šis skaits pieaugs. Tāpat tiek prognozēts, ka uz šo rehabilitācijas programmu ieradīsies arī kaimiņvalstu, tai skaitā Latvijas, iedzīvotāji.

Rehabilitācija pēc vidēji smagas vai smagas Covid-19 slimības gaitas ir paredzēta personām, kuras ir izslimojušas šo vīrusu, kurām pašlaik nav drudža, nelieto pretdrudža līdzekļus un ir ārsta izziņa par atveseļošanos. Katram klientam, kurš ieradīsies sanatorijā, tiks veikts vispārīgs veselības novērtējums un rehabilitācijas procedūras tiks izvēlētas, ņemot vērā pacienta pašreizējo veselības stāvokli un blakus slimības.

Vienīgais gadījums, kad Lietuvas valdība atmaksā šo programmu ir tad, ja pacientam ir bijusi ļoti smaga Covid-19 forma – ar pneimoniju.

***

Sanatorija “Versmė” ir specializēta rehabilitācijas ārstēšanas iestāde Birštonas kūrortā, Lietuvā. Jau 50 gadus tā sniedz profesionālus veselības pakalpojumus ar dabīgiem ārstniecības resursiem – dūņām, minerālūdeni un citiem. Sanatorijā vienlaicīgi var ārstēties un atpūsties 340 cilvēki. Vidēji katru gadu to apmeklē apmēram 8000 klienti. Sanatorijā strādā aptuveni 200 savas jomas speciālisti.