Mājas Bizness “Baltpool” ir uzsācis SBP sertificētas, ilgtspējīgas biodegvielas tirdzniecību, kas šobrīd ir ļoti...

“Baltpool” ir uzsācis SBP sertificētas, ilgtspējīgas biodegvielas tirdzniecību, kas šobrīd ir ļoti pieprasīta

Pieaugot pieprasījumam Eiropā pēc ilgtspējīgas biodegvielas, starptautiskā biomasas birža “Baltpool” paplašina piedāvājumu ar produktiem, kuriem piešķirts ilgtspējības sertifikāts. Turpmāk biržas dalībnieki var tirgoties ar biodegvielu, kas atbilst ilgtspējības prasībām un kurai ir SBP (Sustainable Biomass Program) sertifikāts, kas ir īpaši aktuāli Skandināvijas un Baltijas uzņēmumiem.

SBP sertifikāts, kas pierāda biodegvielas ilgtspēju, ir labi pazīstams un atzīts visā pasaulē. Tas tiek plaši izmantots arī Eiropā, īpaši Skandināvijā, kur biodegvielai ir ļoti augstas ilgtspējības prasības.

“Lai maksimāli apmierinātu mūsu klientu vēlmes, mēs esam nodrošinājuši iespēju biomasas biržā tirgot biodegvielas produktus, kuriem ir SBP sertifikāts. Šo sertifikātu arvien biežāk pieprasa biodegvielas pircēji no Skandināvijas, kas Baltijas valstīs iegādājas līdz pat 50 % biodegvielas. Līdz ar to šis risinājums ir izdevīgs gan biodegvielas pircējiem no Skandināvijas, gan tās pārdevējiem Baltijā,” atzīmē Andrius Smaliukas, biomasas biržas “Baltpool” direktors. 

Akreditētas institūcijas izdots SBP sertifikāts apstiprina, ka biodegviela tiek iegūta no legāliem, ilgtspējīgiem avotiem un ka tās ražošanas rūpnīca atbilst noteiktajām prasībām. SBP sertifikātus visbiežāk izsniedz koksnes granulu un skaidu plākšņu izstrādājumiem, ko izmanto rūpniecībā un lielās elektrostacijās. Šobrīd ir izsniegts 371 šāds sertifikāts 31 pasaules valstī. 

“SBP galvenais mērķis ir veicināt biodegvielas tirdzniecību starptautiskajos tirgos. Iespēja tirgot SBP atbilstošu biodegvielu “Baltpool” biržā paver vēl vienu veidu, kā mūsu sertifikātu īpašnieki var tirgoties ar ilgtspējīgiem produktiem,” stāsta SBP izpilddirektors Karstens Huljus (Carsten Huljus).

Papildus biodegvielai ar SBP sertifikātu biomasas birža “Baltpool” pārdod arī biodegvielas produktus ar FSC (Forest Stewardship Council) un ENplus sertifikātiem.

Šogad “Baltpool” jau ir paziņojis vairākus jaunumus. Biodegvielas biržas klāstu papildināja jauns produkts – pārstrādāta koksne.Turklāt martā “Baltpool” sāka biodegvielas tirdzniecību Baltijas un Skandināvijas valstu, kā arī Polijas ostās. Tas ir radījis vēllielākas iespējas biomasas ražotājiem un pārdevējiem paplašināt ģeogrāfiju un palielināt savu produktu tirdzniecības apjomus starptautiskā mērogā. Tāpat pircējiem no Skandināvijas valstīm ir vairāk iespēju iegādāties ilgtspējīgu biodegvielu no Baltijas jūras reģiona.

Biodegvielas tirdzniecības platformā tiek pārdota šķelda, koksnes granulas, pārstrādāta koksne, kurināmā kūdra un lignīns. Kopumā 2020. gadā biržā tika noslēgti 5629 darījumi un pārdotas 5,4 TWh biodegvielas, kas sastādīja 54,9 miljonus eiro.