Baltijas pūla līgas finālposmā uzvar igauņu zvaigzne Grabe

0

Ar Igaunijas spožākās biljarda zvaigznes Denisa Grabes uzvaru Kauņā noslēdzies”Mezz Cues” Baltijas pūla līgas finālposms. Latvijas biljardistiem Baltijas valstu nozīmīgākajā pūla turnīrā pie medaļām tikt izdevās vienīgi veterānu konkurencē, kurā sudraba medaļas izcīnīja daugavpilietis Genādijs Kaminskis, bet bronzu – Gatis Taube un Aleksandrs Kučmins.

Līgas finālturnīra finālmačā tikās abas Baltijas valstu spožākās zvaigznes – pieredzējušais igaunis Deniss Grabe un lietuviešu supertalants Pijus Labutis. Īpaši aizraujošs finālmačs tomēr neizdevās, jo Grabe izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 10-3. Abas bronzas medaļas izcīnīja baltkrievi – Vladislavs Cirikovs un Vladislavs Šopiks.

Labākais Latvijas pārstāvis bija Reinis Doniņš, kurš ierindojās 13.vietā. Finālturnīram vēl no Latvijas bija kvalificējies arī Aleksandrs Horsuns, Pēteris Ermansons, Artūrs Ļannijs, Dmitrijs Savickis un Dmitrijs Naļivko.

Veterānu finālturnīrā pusfinālos bija iekļuvuši trīs Latvijas pārstāvji, tomēr kausu uz Sanktpēterburgu aizveda Krievijas pārstāvis Leonīds Žavarcovs, kurš līdz pēdējam brīdim saspringtā finālmačā ar 8-7 pārspēja Kaminski. Pusfinālā krievs arī ar 8-7 pieveica Kučminu, kamēr Kaminskis ar 8-1 pārspēja Taubi.

Arī “Mezz Cues” Baltijas pūla līgas sieviešu kauss aizceļoja uz Krieviju, līgas finālmačā tiekoties divām Krievijas spēlētājām – Viktorijai Gurovai un Olgai Mitrofanovai. Spēcīgāka izrādījās Gurova, kas izcīnīja uzvaru ar 8-6. Bronzas medaļas tika baltkrievietei Ļubovai Kazačenko un Igaunijas pārstāvei Aleksandrai Siniļņikovai.

Visaugstāk no Latvijas līgas finālturnīrā tika Taņa Lāce, kurai nācās samierināties ar 5.vietu. Finālturnīrā vēl no Latvijas startēja arī Linda Guķe un Madara Hella Šabaka.

Līgas finālturnīrā piedalījās labākie 32 biljarda meistari šīgada četru posmu ieskaitē, savukārt sieviešu un veterānu konkurencē sacentās sezonas labākie astoņi spēlētāji.

Baltijas pūla līga ir augstākā līmeņa sacensības Baltijas valstīs šajā sporta veidā. Līgas posmi notiek trīs Baltijas valstīs, kā arī Baltkrievijā, Krievijā, Somijā un Polijā.