“Balticovo” uzstādītas Latvijas uzņēmuma ražotas, pilnībā robotizētas pakošanas iekārtas 

Uzņēmuma “Balticovo” jaunajā un modernizētajā ražošanas ēkā uzstādīta Latvijas ražošanas iekārtu izgatavotāja “PERUZA” radīta robotizēta gatavās produkcijas paletizācijassistēma, kas ievērojami palielinās apstrādes procesa automatizāciju, ražošanas kapacitāti un samazinās produkcijas izšķērdēšanu. Kopējās investīcijas jaunās ražošanas ēkas modernizācijā un automatizācijā sasniedz nepilnu miljonu eiro. 

Robotizētā un mākslīgā intelekta darbinātā paletizācijas sistēma sastāv no diviem robotiem, astoņām paletizācijas līnijām, kas domātas vairāk nekā 145 produktu veidiem, kā arī īpaši ražotnei izstrādāta robota satvērēja koncepta. Jaunā gatavās produkcijaspaletizācijas sistēma kopā ar vēl citām olu pakošanas un šķirošanas iekārtām uzstādīta jaunā, modernā “Balticovo” ražotnes ēkā 8500 m2 platībā, kura tika nodota ekspluatācijā jau 2020. gada novembrī. Ražošanas kompleksā tiek šķirotas un safasētas vairāk kā viens miljons olu dienā, kā arī vārīšanas cehā ik mēnesi tiek saražotas nedaudz virs 300 tonnām vārītas un lobītas olas.

“Redzot, kā pieaug mūsu uzņēmuma ražošanas apjomi, bija skaidrs, ka nepieciešams atrast veidu, kā paātrināt ražošanas procesus, samazinot fiziskā darba daļu, vienlaikus paaugstinot darbinieku kvalifikāciju. Pateicoties sadarbībai ar pārtikas iekārtu ražotāju “PERUZA”, to ir izdevies veiksmīgi realizēt. Ir liels prieks, ka “PERUZA”, tāpat kā “Balticovo”, ir Latvijas uzņēmums, kurš sīvā konkurencē ar pasaules līderiem savā nozarē sevi pierādīja kā labāko piegādātāju,” saka AS “Balticovo” valdes loceklis Toms Auškāps. 

Uzņēmums “PERUZA”, kas nodarbojas ar automatizācijas un robotizācijas ražošanas iekārtu izgatavošanu, atzīst, ka gatavās produkcijas paletizācijas sistēmas ieviešana ražotnē ar tik lielu produktu dažādību bija sarežģīts, taču aizraujošs izaicinājums.

“Automātiskās paletizācijas sistēma ir ne vien pilnībā robotizēta, bet arī aprīkota ar statistikas un monitorēšanas sistēmu, kas uzlabo elektronisko procesu efektivitāti un ražošanas kapacitāti, kā arī samazina produkcijas izšķērdēšanu. Izmantojot divus efektīvus robotus, ražošanas sistēma automātiski pārliecinās, vai kastu virzīšanas mehānismam ir pietiekams attālums, lai tās savlaicīgi novirzītu no galvenā konveijera. Tālāk kastes tiek piegādātas vienā no deviņām izejām, no kurām astoņas ir automātiskas, bet viena – manuāla. Izmantojot svītrukoda lasītāja signālu, sistēma pati izlemj, kura ir pareizā izeja. Šādi mašīnbūves risinājumi var strādāt ar līdz pat astoņiem dažādiem produktiem vienlaikus, un līdz pat 16 kastēm minūtē,” ražošanas iekārtas specifiku skaidro “PERUZA” pārdošanas inženieris Matīss Lācis.

Uzņēmums “Balticovo” ir lielākais olu un olu produktu ražotājs Ziemeļeiropā un viens no eksportspējīgākajiem Latvijas komersantiem, kurā šobrīd nodarbināti 330 darbinieki, un tiek audzēti vairāk nekā trīs miljoni putnu. Viena gada laikā “Balticovo” vistas izdēj vairāk par 700 miljoniem olu, un ap 70% no saražotās produkcijas tiek eksportēta uz citām Eiropas Savienības un pasaules valstīm. 

Ražošanas iekārtu ražotājs “PERUZA” pēdējo gadu laikā veicis būtiskas investīcijas uzņēmuma attīstībā, tostarp izveidojot pašiem savu programmēšanas nodaļu, kad dod iespēju radīt jaunus, inovatīvus un ražošanas uzņēmumiem individuāli pielāgotus automatizācijas, robotizācijas un mākslīgā intelekta risinājumus, kas svarīgi gan ražošanas jaudas, gan konkurētspējas uzlabošanai. 

Latvijā dibinātais uzņēmums ar ražošanas iekārtu izstrādi un izgatavošanu nodarbojas jau kopš 1991.gada. Uzņēmuma mērķis iekārtu izstrādē ir maksimāla zudumu novēršana produktu pirmapstrādē un pakošanā, kas ir būtisks ražošanas peļņas palielināšanas faktors. Uzņēmuma galvenā specializācija ir rūpniecības iekārtu ražošanā dažādiem pārtikas uzņēmumiem, īpaši zivju apstrādes nozarē. Uzņēmuma klienti ir lielākie ražošanas uzņēmumi gan Latvijā, gan ārvalstīs. 

Zaļā Josta - Reklāma