Atsevišķiem atlētiem jāsāk uztraukties par LOV finansējumu

Latvijas Olimpiskās vienības valdes priekšsēdētājs Einars Fogelis. Foto: LOK

Aptuveni 5-6 sportistiem jāsāk uztraukties par savu vietu Latvijas Olimpiskajā vienībā (LOV), sarunā ar Sportacentrs.com neslēpa LOV vadītājs Einars Fogelis. To vidū ir arī atlēti, kuri bijuši starp vadošajiem Latvijā.

Vēl augustā jaunievēlētais Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Žoržs Tikmers lūdza LOV vadībai noskaidrot atsevišķu LOV sastāvos esošu sportistu motivāciju, treniņu plānus, veselības stāvokli vai nepieciešamo rehabilitāciju. Pēc šīs informācijas iegūšanas tad arī izvērtētu, cik pamatota ir viņu atrašanās olimpiskajā vienībā.

“Izmaiņas LOV sastāvā būs. Rūpīgi vērtējām gan ziemas, gan vasaras sastāvu sportistus – viņu paveikto treniņos un sacensībās, kam tādas vispār ir bijušas. Mums ir visa informācija, arī par viņu veselības stāvokli,” atklāja Fogelis. LOV paspārnē ir kupls skaits sportistu, bet pēc rūpīgas izvērtēšanas ir izveidots saraksts ar atsevišķiem atlētiem, par kuru atrašanos LOV sastāvos šomēnes tiks spriests padziļinātāk, iesaistot arī konkrēto sporta veidu federācijas.

Lai arī Fogelis izvairās nosaukt konkrētus uzvārdus, Sportacentrs.com rīcībā esošā informācija liecina, ka pastiprināti finansēšanas kārtība tiks pārskatīta LOV A sastāvā esošajai vieglatlētei Laurai Ikauniecei un bobslejistam Jānim Strengam, kā arī šķēpmetējam Zigismundam Sirmajam. 2016. gada Eiropas čempions jau ilgu laiku cīnās ar veselības likstām un nespēj pietuvoties tam līmenim, kādā bija agrāk. LOV sastāvā Sirmais iekļauts ar atsevišķu lēmumu, bet finansējums ir līdzvērtīgs B sastāvam. Jautājuma zīmes izskanējušas arī par bobslejistiem Oskaru Melbārdi (A sastāvs) un Henriju Lūsi (B), kā arī svarcēlāju Vadimu Koževņikovu (B).

Sportacentrs.com jau pagājušajā nedēļā vēstīja, ka olimpiskais medaļnieks Strenga apsver vispār noslēgt sportista karjeru. To vasarā jau izdarīja svarcēlāja Rebeka Koha, kura nu ir svītrota no LOV A sastāva.

“Ir arī atsevišķi sportisti vieglatlētikā, kuru uzvārdus gan neminēšu, bet kuri ir šajā sašaurinātajā sarakstā. Lielākai daļai vieglatlētu bija iespējas šajā vasarā startēt kaut Latvijas un Baltijas līmeņa sacensībās un uzrādīt rezultātus,” uzsvēra Fogelis, kurš jau iepriekš publiski nav slēpis, ka pandēmijas laikā Latvijas sportisti saskaras ar motivācijas problēmām.

© 2008 – 2020, Sportacentrs.com

Zaļā Josta - Reklāma