Atklās Nacionālās bibliotēkas krājuma veidošanai un saglabāšanai veltītu izstādi

0
Pārdaugavas panorāma un Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Šodien Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) plkst.17 atklās bibliotēkas krājuma veidošanai un saglabāšanai veltītu starpdisciplināru izstādi “2020: mūžības perspektīva”, aģentūru LETA informēja LNB sabiedrisko attiecību vadītājs Augusts Zilberts.

Izstāde, kas tapusi, sadarbojoties LNB ar tekstgrupu “Orbīta”, būs apskatāma līdz 26.aprīlim.

Kā pavēstīja Zilberts, bibliotēkas krājums ir kā augošs organisms, kas tiek sistematizēts, aprakstīts un rūpīgi uzglabāts. Krājuma veidošanas sistēma ietekmē ne tikai informācijas pieejamību šobrīd, bet veido arī nākotnes lasītāju un pētnieku priekšstatus par mūsdienām.

Apvienība “Orbīta” apgrieztā veidā izmantojusi tādus krājumam bīstamus faktorus kā mitrumu, pelējumu, mehānisku nodilumu, gaismu un mūsdienu atmiņas nesēju sairšanas procesus, lai eksperimentāli novecinātu priekšmetus no 2020.gada, akcentēja Zilberts.

Izstādes nosaukums aizgūts no amerikāņu kinorežisora Stenlija Kubrika 1968.gada filmas “2001: Kosmosa odiseja”. Kinolente aptver plaša diapazona spekulācijas par nākotni, turpretī izstāde -interpretāciju par kultūrtelpas saglabāšanu un bibliotēkas uzdevumu krājumu glabāt mūžīgi.

Kā pavēstīja Zilberts, izstādē nozīmīga loma ir telpas dizainam un mākslinieciskajiem risinājumiem, kurus veido LNB Izstāžu centra kuratore Anete Krūmiņa, dizainere Una Grants un krājuma saglabāšanas speciāliste Sintija Saldābola sadarbībā ar tekstgrupu “Orbīta”.

Nedēļā pēc atklāšanas mākslinieki vadīs ekskursijas izstādē – 19.februārī plkst.16 latviešu valodā un 20.februārī plkst.16 krievu valodā. Par krājuma saglabāšanas problemātiku ekskursijā 26.februārī plkst.16 stāstīs LNB krājuma saglabāšanas speciāliste Sintija Saldābola.

Izstādi papildinās muzejpedagoģiskā programma skolas vecuma bērniem.