Atklās Helēnas un Ivara Heinrihsonu personālizstādi “Kaut kā tā, nu tā (Mīlestības vārdā)”

0

No šodienas Rīgas Mazākajā galerijā būs skatāma gleznotāju Helēnas un Ivara Heinrihsonu kopīgā personālizstāde “Kaut kā tā, nu tā (Mīlestības vārdā)”, aģentūru LETA informēja izstādes kuratore Auguste Petre.

Izstādē tiks interpretēta mīlestības, laulības un kopdzīves tēma. Vienlaikus šī izstāde ir mākslinieku veltījums pašiem savā laulības 50.jubilejā jeb Zelta kāzās.

Akcentējot katrs savas daiļrades atšķirības, kā arī dažādās pieejas formai un materiālam, pirmo reizi savā radošajā mūžā Helēna un Ivars Heinrihsoni radīs kopīgu, elementos praktiski neatdalāmu instalāciju, īpaši Rīgas Mazākās galerijas telpai. 

Idejiski instalācija skars jautājumus par mākslinieka ikdienu, sadzīvi un radošo vidi. Atklājot vairākas iespējamās mīlestības formas, abi gleznotāji runās par cilvēcisko un romantisko mīlu, kā arī par mīlestību pret mākslu un izšķirošu lēmumu pieņemšanu, radoša piepildījuma vārdā.

Rīgas Mazākā galerija ir eksperimentāla izstāžu telpa, kas atrodas K. K. fon Stricka villas skatlogā un tajā notiekošās izstādes skatāmas vienīgi no Aristida Briāna ielas. Tā ir kvadratūras ziņā mazākā galerija Rīgā un katra tajā risinātā projekta koncepcija radīta rēķinoties ar attiecīgo telpu un novietojumu, tostarp arī K. K. fon Stricka villas unikālo arhitektūru.