Atklāj 13 tonnas tabakas lapu: valstij novērstais zaudējums – vairāk nekā 1 miljons eiro

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess par iespējamu nelikumīgu tabakas izstrādājumu  pārvietošanu lielā apmērā. Atklātais pārkāpums ir novērsis zaudējumus valsts budžetam vairāk nekā 1 miljona eiro apmērā.

2020.gada oktobrī VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas, sadarbojoties ar Valsts robežsardzi, pēc iepriekšējas operatīvās informācijas par, iespējams, nelikumīgu tabakas izstrādājumu pārvietošanu, Latvijas Republikas pierobežā apturēja kravas automašīnu Scania ar piekabi. Pārbaudot kravu, tika konstatēts, ka tajā atrodas 108 kartona kastes ar 13 500 kg tabakas lapām. 

Par konstatēto noziedzīgo nodarījumu VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221.panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm par nelikumīgu tabakas izstrādājumu pārvietošanu lielā apmērā. 

Viena persona, Latvijas Republikas pilsonis, atzīta par aizdomās turēto, un tai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Ja tabakas izstrādājumi būtu realizēti Latvijas tirgū, pēc sākotnējiem aprēķiniem valstij būtu nodarīti zaudējumi nenomaksātā akcīzes nodokļa veidā ne mazāk kā 1 012 500 eiro apmērā.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19.pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Zaļā Josta - Reklāma