Atceltas apsūdzības pret Francijas cementa ražotāju “Lafarge” par darbību Sīrijā

0

Parīzes Apelāciju tiesa atcēlusi Francijas cementa ražotājam “Lafarge” izvirzītās apsūdzības par līdzdalību noziegumos pret cilvēci, kas saistītas ar uzņēmuma darbību Sīrijā, ceturtdien paziņoja prokuratūra.

Tomēr pret kompāniju turpinās izmeklēšana citās apsūdzībās, tostarp par dzīvību apdraudēšanu un teroristiskas organizācijas finansēšanu.

“Lafarge” māteskompānija – Šveices uzņēmums “LafargeHolcim” – 2017.gadā atzina, ka Francijas kompānijas darbinieki maksājuši vidutājiem, lai panāktu vienošanos ar bruņotiem grupējumiem, kas “Lafarge” rūpnīcas Sīrijas ziemeļos tuvumā bija aktīvi 2013. un 2014.gadā.

Tajā laikā reģionā aktīva bija organizācija, kas tagad zināma kā “Islāma valsts” un citi radikālie islāmistu grupējumi, kā arī kreisi noskaņotie kurdu spēki.

Pērn tika sākta oficiāla izmeklēšana pret kompāniju par līdzdalību noziegumos pret cilvēci. To kā pirmo šāda veida izmeklēšanu bija atzinīgi novērtējušas divas nevalstiskās organizācijas.

“Sherpa” un “European Centre for Constitutional and Human Rights” ir uzstājušas, ka “Lafarge” ir finansējusi “Islāma valsti” un tādēļ ir līdzdalībniece džihādistu grupējuma noziegumos.

“LafargeHolcim” tika izveidota 2015.gadā, apvienojot “Lafarge” un Šveices grupu “Holcim”.

Kopš tā laika vairāki vadības pārstāvji ir atstājuši darbu kompānijā, bet pret viņiem Francijā ir sākta izmeklēšana šajā lietā.