Atbalsta basketbola kluba “TTT-Rīga” juridiskās formas maiņu uz biedrību 

Ceturtdien, 14. jūlijā, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejā atbalstīja lēmumprojektu par biedrības “TTT-Rīga” dibināšanu un nodibinājuma “Basketbola klubs “TTT-Rīga”” likvidāciju.

Lai arī turpmāk nodrošinātu efektīvu basketbola kluba “TTT-Rīga” darbību, ir nepieciešams dibināt biedrību un likvidēt nodibinājumu. Šāds rīcības plāns ir ticis atbalstīts nodibinājuma dibinātāju sapulcē, kas notika 2021. gada decembrī.

Ņemot vērā nodibinājuma “Basketbola klubs “TTT-Rīga”” juridisko formu un statūtos noteikto, tā darbības nodrošināšanai nepieciešamo finansējumu pamatā nodrošina dibinātāji. Papildus dibinātāju piešķirtajam finansējuma var tikt piesaistīti citu juridisko un fizisko personu ziedojumi, kas gan nav iepriekš plānojami un to piesaistes iespējas ir atkarīgas no daudzu faktoru kopuma – sacensību līmeņa, skatītāju potenciālā skaita, sportistu snieguma, kā arī valsts sporta politikas.

Lēmumprojektā noteikts, ka atbildīgā iestāde par Rīgas pašvaldības līdzdalības realizēšanu biedrībā būs Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, kas līdz šim ir pildījis atbildīgās iestādes pienākumus nodibinājumam.

Basketbola klubs “TTT-Rīga” 2021./2022. gada basketbola sezonā ir sasniedzis izcilus sportiskos rezultātus, kļūstot par Latvijas sieviešu basketbola līgas čempionēm, Pullman Baltijas basketbola līgas čempionēm un iekļūstot FIBA “Euroleague Women” 1/4 finālā, kas nodrošina iespēju vismaz nākamās divas sezonas piedalīties “Euroleague Women” pamatturnīrā.

Lēmumprojekts par “TTT-Rīga” juridiskās formas maiņu vēl tiks skatīts Rīgas domes sēdē.

Zaļā Josta - Reklāma