ASV un Šveices U20 izlases Edmontonā uzvar pārbaudes spēlēs pirms pasaules čempionāta

Antons Lundells pret Trevoru Zīgrasu. Foto: AP/Scanpix

Nepilnas trīs dienas pirms pasaules U20 čempionāta hokejā beidzot aizvadītas pirmās pārbaudes spēles sacensību mājvietā Edmontonā, Kanādā. Pie uzvaras ar rezultātu 3:2 tika gan Šveices, gan ASV komandas.

Pirmajā pārbaudes spēlē Šveice 36. minūtē izlaida vadību pret Austriju, taču jau pēc divarpus minūtēm vairākumā atguva vienas ripas pārsvaru un beigās uzvarēja ar 3:2. Uzvaras vārtus guva Zviedrijas “Timra” U20 komandā spēlējošais Lionels Maršāns, bet austriešu labā ar vārtiem un rezultatīvu piespēli izcēlās 17 gadus vecais Matīass Bēms no Vīnes “Capitals” jaunatnes komandas.

Savukārt ASV U20 izlase pret somiem mazākumā ielaida jau otrajā minūtē, taču sešas sekundes līdz perioda beigām vairākumā izlīdzināja rezultātu un otrās trešdaļas pirmajās 99 sekundēs guva vēl divus vārtus, arī beigās uzvarot ar 3:2. Pa divām rezultatīvām piespēlēm 2019. gada drafta devītajam numuram Trevoram Zīgresam un 17 gadus vecajam kanādiešu izcelsmes somu uzbrucējam Bredam Lambertam.

Pirmajām pārbaudes spēlēm bija jānotiek jau naktī uz pirmdienu, taču visu kalendāru nācās būtiski pārveidot, jo pozitīvu analīžu dēļ karantīnā tika aizsūtītas Vācijas (astoņi pozitīvi spēlētāji) un Zviedrijas (divi personāla locekļi) U20 izlases. Kopš komandu ierašanās Edmontonā, kurai sekoja obligāta pašizolācija visām izlasēm, ir veiktas jau 3640 pārbaudes, un svaigākā IIHF ziņotā informācija liecina, ka neviens spēlētājs nav papildinājis pozitīvo personu sarakstu.

Vācijas izlasē gan ir fiksēts devītais inficēšanās gadījums – šoreiz personālā. Šai personai noteikta karantīna līdz 30. decembrim. Kamēr Vācijas izlasei vēl ir jāsaņem atļauja par komandas izlaišanu no karantīnas, Zviedrija šādu vēsti jau saņēma – divi inficētie personāla pārstāvji gan ir izņēmums, un viņiem karantīna jāturpina līdz 27. decembrim.

© 2008 – 2020, Sportacentrs.com

Zaļā Josta - Reklāma