Ar rīdzinieku palīdzību galvaspilsēta piedalīsies investīciju projektu konkursā

Lai piesaistītu atbalstu pilsētas sociālo jautājumu, vides un biznesa inovāciju jomām un veicinātu ekonomikas atveseļošanos pēc COVID-19 pandēmijas, Rīga izlēmusi piedalīties Bloomberg Philanthrophies “Globālā mēru izaicinājumā 2021” (“Bloomberg Philanthropies 2021 Global Mayors Challenge”). Tas ir projektu konkurss, kurā galvaspilsētai ir iespēja cīnīties par 1 miljonu ASV dolāru pilsētvides inovācijām.

“Šī ir iespēja parādīt pasaulei, ka Rīgā dzīvo radoši un iztēles bagāti cilvēki, kuri ar prieku spēj radīt lieliskas idejas savas pilsētas dzīves uzlabošanai. Kopā mēs varam sekmīgi pārstāvēt Rīgu šajā globālajā izaicinājumā – tāpēc aicinu piedalīties aptaujā!” – tā uzsver Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis.

Rīdzinieki aicināti no trešdienas, 10.februāra, līdz 21.februārim aizpildīt anketu pašvaldības mājas lapā www.riga.lv, norādot jomu un projekta ideju, kurā būtu nepieciešams pilsētas atbalsts. Iedzīvotāju aktīva līdzdalība un viedokļi palīdzēs sagatavot rīdziniekiem patiešām svarīgu un inovatīvu projekta pieteikumu, kas palielinātu Rīgas iespējas uzvarēt konkursā.

Projektu konkursa pieteikumu iespējamie temati ir sabiedrības veselība un labklājība, klimats un vide (iedzīvotājiem un videi draudzīga pilsēta), sabiedrības ekonomiskā atveseļošanā, laba pilsētas pārvaldība un vienlīdzība.

Anketa atrodama arī Rīgas domes Facebook un Twitter kontos.

“Globālajā mēru izaicinājuma 2021” projektu konkursā var piedalīties pasaules pilsētas ar iedzīvotāju skaitu virs 100 000. Atlase notiek divās kārtās. Pirmās kārtas projekti iesniedzami līdz 21.martam un tās rezultātus paziņos jūnijā. Ja Rīga iekļūs otrajā kārtā un būs 15 labāko projektu vidū, tad jau 2022.gada janvārī paredzēta projekta ieviešanas uzsākšana pilsētvidē.

Vairāk par projektu šeit: https://bloombergcities.jhu.edu/mayors-challenge

Aptauja pieejama šeit: https://www.riga.lv/lv/aptauja-par-visinovativakajiem-risinajumiem-covid-19-izraisitas-ekonomiskas-krizes-seku-risinasana-bloomberg-philanthropies-izsludinata-izaicinajuma-ietvaros