Ar Neste atbalstu tūkstošiem bērnu aizvadītajā gadā saņēma bezmaksas veselības aprūpi visā Latvijā

Rūpējoties par Latvijas bērnu nākotni un veselību, Neste Latvijajau devīto gadu pēc kārtas atbalsta “Bērnu veselības busa” jeb “Mobilā Veselības Aprūpes Centra” (MVAC) darbību, nodrošinot braucieniem nepieciešamo degvielu. Aizvadītajā gadā MVAC kopā nobraucis vairāk nekā 25 tūkstošus kilometru, apmeklējot 40 tuvākas un tālākas pilsētas visā valstī, kopumā sniedzot bērniem 4519 konsultācijas un nosakot diagnozes, kas ir būtisks solis, lai novērstu nopietnas slimības nākotnē. 

Lai gan vispieprasītākās bija oftalmologa konsultācijas, vienlaikus par bērnu veselību gādāja arī neirologi, alergologi, lori, gastroenterologi, fizioterapeiti, mikrologopēdi, endokrinologi un dermatologi, turklāt ārstu komandai pievienojās arī ortopēds. 

“Sabiedrībai kopumā aizvadītais, 2020., gads bija ļoti neierasts un izaicinājumiem pilns. Tas skaidri iezīmēja acīmredzamu patiesību – tikai sadarbojoties vienam ar otru, ir iespējams nodrošināt sabiedrības pamatvajadzības, kas mūsu gadījumā ir veselības aprūpe Latvijas bērniem. Tikpat svarīgi ir nodrošināt nepārtrauktu izbraukumu grafiku, lai tie bērni, kuriem nav iespēju nokļūt galvaspilsētā pie Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas speciālistiem, savlaicīgi saņemtu nepieciešamās ārstu konsultācijas un dzīvotu pilnvērtīgu dzīvi. Šo 9 sadarbības gadu laikā, mērojot ceļu ar Bērnu veselības busu pie mazajiem pacientiem, lai arī kurā Latvijas vietā viņi atrastos, Nesteatbalsts ir bijis neatsverams, jo tikai kopā mēs varam paveikt daudz vairāk!” skaidro Zane Gedroviča, Ronald McDonald House Charities Latvijadirektore. 

“Esam gandarīti būt daļa no šīs labdarības iniciatīvas jau deviņus gadus, jo Bērnu veselības busa mērķis iet roku rokā ar Nestevērtībām un rūpēm par sabiedrības labklājību, apkārtējo vidi un drošību ne tikai atrodoties uz ceļa. Ceru, ka mūsu atbalsts kopā ar ārstu rūpēm par bērniem visā Latvijā veicinās laimīgāku, dzīvespriecīgāku un veselīgāku ikdienu ģimenēs,” stāsta Armands Beiziķis, Neste Latvijavaldes priekšsēdētājs.

Veselības busa darbības mērķis ir padarīt pieejamākus medicīniskos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem un nodrošināt regulāras bezmaksas primārās medicīniskās aprūpes, kā arī savlaicīgu norīkojumu pie kvalificētiem speciālistiem.

“Bērnu veselības buss” ir pilnībā aprīkots transporta līdzeklis, kas kvalificētu ārstu-speciālistu pavadībā regulāri dodas uz Latvijas pilsētām un ciemiem, lai bērniem sniegtu bezmaksas primāros medicīniskos pakalpojumus. Veselības busā atrodas divas pacientu izmeklēšanas telpas un pieņemšanas telpa. Tajā bez maksas var saņemt acu ārsta, pediatra, alergologa/pulmanologa, bērnu neirologa, ausu-kakla-deguna ārsta, dermatologa, endokrinologa un gastroenterologa izmeklējumus, kā arī  daudzveidīgu izglītojošo programmu bērniem un viņu vecākiem. Plašāku informāciju par tā darbību un izbraukumu kalendāru meklējiet www.rmhc-latvia.lv/

Zaļā Josta - Reklāma