Alerģiju dēļ par suņu kārumu aktualitāti kļūst dabīgas izejvielas

A german shepherd dog is running on a green meadow in a dog zone or dog school.

Lai suņus koptu un lolotu ne tikai ikdienā, bet arī profesionāli sagatavotu sacensībām, plaši tiek izmantoti suņu kārumi. Pēc Doggy Joy suņu kārumu ražotāja SIA PetFest vērojumiem suņu saimnieki aizvien lielāku uzmanību pievērš, lai tie būtu dabīgi un viņu mīluļiem neizraisītu alerģiju. 

“Suņu saimniekiem aktuāls ir jautājums, kā panākt, lai suns būtu paklausīgs?! Labs palīgs apmācības procesā ir suņu kārums no gaļas, ko pasniedz, kad suns izpilda kādu no saimnieka komandām, piemēram, atsaucas, kad tiek aicināts pie sevis. Kārums ir kā balva par paklausību gan par ikdienišķām darbībām, kad suns tiek aicināts apstāties, sēdēt, gulēt, atnākt, kā arī noder gatavojot suni, piemēram, adžiliti sacensībām, kā arī tajās piedaloties. Saņēmis pozitīvu motivāciju, suns būs ieinteresēts saimnieka vēlmes izpildīt arī turpmāk. Ja arī vienkāršākās komandas izdosies apgūt mājās, tad nopietnai suņa apmācībai tomēr labāk izvēlēties nodarbības profesionāļa pavadībā. Tikai ar prieku un aizrautību aizvadīti treniņi var nest sasniegumus!” pārliecināta Doggy Joy suņu kārumu ražotāja SIA PetFest izpilddirektore Ilze Lāta. 

Lai ļoti gribētos kārumu

Suņu skolu instruktoru ieteikums – īsi pirms treniņa labāk suni nebarot, lai apmācības procesā viņu vairāk interesētu tieši pasniegtais suņu kārums – gribētos to nopelnīt! Būtiski, lai suņu kārums saimniekam ir ērti paņemams kabatā vai kā citādi, lai tas nesmērētu drēbes, nedruptu. 

Ar vienu pietiek vairākām komandām

Ja suņu kārums ir mīksts, to var viegli sadalīt sīkāk un pasniegt, sunim izpildot vairākas komandas. Atsevišķi kārumi ir piemērotāki mazajiem suņiem, citi paredzēti lielo un vidējo šķirņu suņiem. 

Bez krāsvielām un aromatizētājiem

Vērts izlasīt suņu kāruma sastāvdaļas, lai, labu gribot un pasniedzot kārumu, neizraisītu alerģiju. Jo produkta ražošanā izmantotas augstākas kvalitātes izejvielas – piemēram, gaļa bez pievienotiem aromatizētājiem, krāsvielām vai citām piedevām, jo vairāk tiek izslēgta iespēja, ka suns piedzīvos kādas alerģiskas reakcijas.

Jāatceras par ūdeni!  

Jāatceras, ka suņu kārums ir papildbarība un noteikti jāparūpējas, lai suns var brīvi padzerties pēc mielošanās.

Zaļā Josta - Reklāma