Aktīvi un radoši aizvadīta Bērnu rehabilitācijas nedēļa, pulcējot teju 300 dalībniekus

Kļūstot par labu ikgadējo tradīciju, šodien noslēgušies jau ceturtie bērnu rehabilitācijas svētki – pasākums, kas katru septembri pulcē bērnus un pusaudžus ar kustību traucējumiem, viņu draugus un tuviniekus, iedrošinot viņus nepadoties grūtībām un aktīvi un radoši pavadīt laiku kopā. Šogad ir pirmais gads, kad rehabilitācijas svētki tiek svinēti veselas nedēļas garumā, kopumā pulcējot teju 300 dalībniekus.

Domājot par labāku un priecīgāku ikdienu ģimenēm, kurās aug bērni ar kustību traucējumiem, rehabilitācijas centrs POGA un mazumtirdzniecības tīkls “Maxima Latvija” jau četrus gadus pēc kārtas kopīgi organizē labdarības akciju ar mērķi veicināt rehabilitācijas nozares attīstību un sabiedrības izpratni par šādu bērnu vajadzībām, viņu veiksmīgu integrāciju sabiedrībā.

“Šajā nedēļā esam pierādījuši, ka rehabilitācija var būt arī svētki, ne tikai smags ikdienas darbs. Bērniem un ģimenēm ir nozīmīgi kopā satikties, just atbalsta plecu, satikt speciālistus un saturīgi pavadīt laiku. Ļoti nozīmīgi ir parūpēties par vecākiem, kuru ikdiena paiet rūpēs par smagi slimiem bērniem. Šogad, svētkos satikāmies ar speciālistiem no visas Latvijas, iepazīstinājām ar centra POGA darbību un ļoti ceram uz pozitīvu sadarbību, sniedzot atbalstu bērniem reģionos. “Maxima Latvija” kā ilggadējs POGA atbalstītājs izprot bērnu un ģimeņu vajadzības un sniedz nozīmīgu atbalstu gan ikdienā, gan svētkos. Sirsnīgs paldies!” uzsver “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta.

“Ar katru gadu mūsu sadarbība un saikne ar rehabilitācijas centru POGA nostiprinās arvien ciešāk. Ticot, ka bērnu labsajūtas un atlabšanas atslēga ir ne tikai rūpīgu un neatlaidīgu rehabilitācijas speciālistu rokās, bet arī mazo pacientu noskaņojumā, esam īpaši priecīgi par iespēju paplašināt pasākuma mērogu un dāvināt prieku tiem, kam tas ir tik ļoti nepieciešams veselas nedēļas garumā,” uzsver Jānis Vanags, „Maxima Latvija” korporatīvais vadītājs.

Rehabilitācijas nedēļas ietvaros dalībniekiem bija iespēja piedalīties dažādās sportiskās, izklaidējošās un radošās aktivitātēs. Gan mazie, gan lielie varējaizmēģināt spēkus sportiskās stafetēs kopā ar vieglatlētiem no Latvijas Vieglatlētikas savienības, iesaistīties  kanisterapijas nodarbībās ar suņiem no biedrības „Maigais suns” un piedalīties dzīvespriecīga Minjona organizētajā radošajā darbnīcā, baudīt muzikālus sveicienus no bērnu vokālās studijas „Rasa”, kā arī atjaunot spēkus un iestiprināties ar gardumiem, ko nodrošināja “MAXIMA Meistara Marka”. 

Īpašas aktivitātes bija sarūpētas arī vecākiem, kuri ikdienā teju visu savu laiku un spēkus velta rūpēm par bērniem. Relaksējoša plecu masāža, ādas kopšanas procedūras un make-up nodarbības, kā arī garšu radīšanas meistarklase kopā ar savu jomu profesionāļiem nodrošināja vecākiem izcilus atslodzes brīžus, atjaunojot spēkus un enerģiju turpmākai cīņai par savu bērnu veselību.

Netika aizmirsts arī par fizioterapeitiem, kuri ikdienā strādā ar maziem pacientiem, palīdzot viņiem veiksmīgāk pārvarēt grūtības – Atvērto durvju dienas ietvaros viņiem bija iespēja piedalīties apmācībās un dalīties savā pieredzē draudzīgā un motivējošā gaisotnē.  

Savukārt  rehabilitācijas svētkus noslēdza īpašs vakars pusaudžiem. Jaunieši meistaru vadībā zīmēja tetovējumus ar hennu, uzzināja kā pareizi kopt jauno ādu, kā arī piedalījās picu cepšanas darbnīcā, kopīgi notiesājot pašu pagatavoto mielastu, baudot filmu vakaru.

Zaļā Josta - Reklāma