Aicina suņu saimniekus gadumijā īpaši pieskatīt savus četrkājainos draugus

Tuvojoties gadumijai, Rīgas pašvaldība aicina suņu saimniekiem īpašu uzmanību pievērst savu četrkājaino draugu pieskatīšanai, jo daudziem suņiem ir paniskas bailes no svētku trokšņiem un pasākumi var pārvērsties lielās raizēs. Kā ziņots, pašvaldība šogad nerīkos gadumijas svētku uguņošanu un aicina arī iedzīvotājus atteikties no privātajiem salūtiem.

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments arī atgādina, ka suņa došanās “brīvsolī” rada ne tikai daudz uztraukuma, bet arī materiālus izdevumus, jo suņa īpašniekam ir pienākums segt izdevumus par suņa noķeršanu, transportēšanu, veterinārmedicīnisko aprūpi un uzturēšanos patversmē.

Ja suņa īpašnieks nevēlēsies apmaksāt pašvaldībai radītos izdevumus, tiks gatavoti dokumenti iesniegšanai tiesā par līdzekļu piespiedu piedziņu. Šogad par nepieciešamību samaksāt izdevumus departaments suņu saimniekiem nosūtījis vairāk nekā 50 brīdinājuma vēstuļu.

Jau vēstīts, ka no 2022. gada sākuma Rīgā ir spēkā jauns regulējums, kādā dzīvnieku īpašnieki var saņemt savu klaiņojošo suni. Mājokļu un vides departaments ir sagatavojis Dzīvnieku kartīti (sunim), kurā dzīvnieku ķērājs, veterinārā klīnika vai patversme, atzīmē ar suni veiktās darbības un atbilstošas izcenojumu pozīcijas.

Ja klaiņojošam sunim ir nosakāms tā īpašnieks, tad tas sedz ar dzīvnieka ķeršanu un transportēšanu, uzturēšanu un veterinārmedicīnisko palīdzību saistītos izdevumus. Suņa īpašnieks saņemot savu dzīvnieku paraksta kartīti, apņemas apmaksāt visus izdevumus Rīgas pašvaldībai, kas radušies īpašniekam piederoša suņa klaiņošanas rezultātā.

Nosakot samaksas apmēru suņa īpašniekam, piemēro izcenojumus, kas noteikti starp pakalpojuma sniedzējiem – dzīvnieku ķērāju, veterināro klīniku, patversmi un Mājokļu un vides departamentu – noslēgtajā līgumā par attiecīgā pakalpojuma nodrošināšanu.

Lai sniegtu informāciju par negadījumos cietušiem, slimiem, bez saimnieka palikušiem un klaiņojošiem dzīvniekiem vai bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušiem savvaļas dzīvniekiem, iedzīvotāji aicināti zvanīt uz diennakts informatīvo tālruni 67558855.

Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators

Zaļā Josta - Reklāma