Aicina pieteikties Rīgas Hausmaņa purva rogainingam

Sestdien, 5. novembrī, galvaspilsētā norisināsies Baltijas valstīs lielākā komandu orientēšanās seriāla “Pilsētas leģendas” noslēdzošais posms, kam dots nosaukums “Rīgas Hausmaņa purva rogainings”.

“Rogaininga sacensības ir piemērotas ikvienam – ģimenēm, sportistiem un jebkuram, kurš grib iepazīt Rīgu no cita skatu punkta. Sacensībās dalībnieki sacenšas komandās, kuras veido divi līdz četri dalībnieki. Tāpat ir iespējams piedalīties individuālajā skrējienā, lai brīvo laiku pavadītu svaigā gaisā un aktīvi darbojoties. Tieši tāpēc piedalās arī ģimenes, jo rogainings savā būtībā ir demokrātiska nodarbe – dalībnieki var izvēlēties sev piemērotāko distanci un kontrolpunktu daudzumu,” atzīst sacensību organizators Matīss Ratnieks.

Distances:

Sacensību dalībniekiem atbilstoši spējām un vēlmēm organizatori piedāvā 2 stundu “Domina”, 4 stundu “Kokmuiža” un 6 stundu “Garmin” rogaininga distanci, kā arī 3 stundu “MTB” un 2 stundu “O-Run” rogaininga skrējienu. Bērniem līdz 12 gadu vecumam piemērotākā būs rogaininga pastaiga aptuveni piecu kilometru garumā.

“Domina” 2 stundu rogainings, “Kokmuiža” 4 stundu rogainings un “Garmin” 6 stundu rogainings notiek divu līdz četru dalībnieku komandās, no kuriem vismaz viens sacensību dienā ir sasniedzis 18 gadu vecumu. Ja komanda sastāv no dalībniekiem līdz 18 gadu vecumam, tad līdzi ir jābūt rakstiskai vecāku vai aizbildņu atļaujai, lai varētu piedalīties sacensībās.

2 stundu “O-Run” rogaininga skrējiens norisinās individuāli, kur dalībnieks izplāno savu distanci un divu stundu laikā cenšas iegūt pēc iespējas vairāk punktus skrienot. Var piedalīties arī 4 stundu un 6 stundu distancē, bet par to ir jāraksta uz organizatoru e-pasta adresi [email protected] un tas būs ārpus kārtas (rezultātu iekļaus tabulā, bet dalībnieks netiks apbalvots).

3 stundu “MTB” rogainingu aizvada individuāli, kur dalībnieks izplāno savu distanci un trīs stundu laikā cenšas iegūt pēc iespējas vairāk punktus braucot ar velo.

Rogaininga pastaigā (5 kilometri), kas domāta bērniem līdz 12 gadu vecumam, var doties, izmantojot aplikāciju vai kopā ar sacensību organizatoru nodrošinātu instruktoru. Ja rogaininga pastaigā piedalās bērns, kas ir jaunāks par 7 gadiem, tad viņam nepieciešama viena pieaugušā līdzdalība, kas pavada un uzņemas atbildību par bērnu.

Pieteikšanās:

Reģistrēties un papildu informāciju var uzzināt tīmekļvietnē www.rogainings.lv. Finišā visi dalībnieki saņems piemiņas medaļu. Pasākuma noslēgumā būs arī loterija ar vērtīgām balvām.

Sacensību centrs būs izvietots pie tirdzniecības centra “Domina Shopping” (skvērā pie C ieejas). Rogaininga laikā satiksme netiks apturēta, un, piedaloties sacensībās, dalībnieku pienākums būs ievērot Ceļu satiksmes noteikumus.

“Rīgas Hausmaņa purva rogainingu” organizē biedrība “Piedzīvojumu sacensību apvienība” sadarbībā ar Rīgas domi.

Papildu informācija: Matīss Ratnieks – “Piedzīvojumu sacensību apvienības” projektu vadītājs, tālrunis: 20252282, e-pasts:[email protected].

Informāciju sagatavoja: Raimonds Grants, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators

Zaļā Josta - Reklāma