Aicina baudīt vairāk nekā 20 Baltās nakts norises Rīgas centrā un apkaimēs

Sestdien, 3. septembrī, Rīgā jau 17. reizi notiks mūsdienu kultūras forums Baltā nakts, kura laikā ne tikai galvaspilsētas centrā, bet arī apkaimēs varēs apskatīt un baudīt vairāk nekā 20 foruma rīkotāju sarūpētas koncertprogrammas, performances un instalācijas, kā arī izrādes, izstādes un īpašo piedāvājumu. Lielākā daļa pasākumu notiks laikā no plkst.18.00 līdz 03.00. 

Instalācija “Par mieru!”, Dzejas diskotēka un “Biopoētika” pilsētas centrā

Bastejkalnā aplūkojama vairāk nekā 100 metrus gara gaismas instalācija “Par mieru!”. To veido 50 divus metrus augsti izgaismoti skrējēju silueti, kas simulē kustību kā manifesta formu.

Ikviens Baltās nakts apmeklētājs sestdien aicināts apmeklēt arī par foruma tradīciju kļuvušo Dzejas diskotēku Viesturdārzā, nepieradinātās mūzikas un filmu mākslas festivālu “Skaņu mežs” Rīgas Anglikāņu Sv. Pestītāja baznīcā, optiskās gaismas projekciju “Biopoētiku” pilsētas kanālā pie Rīgas Brīvostas pārvaldes ēkas un citas Baltās nakts norises galvaspilsētas centrā.

Muzikālās skaņas un gaismas notikums “Glāss. Einšteins. Locītavas” un Kristīnes Prauliņas koncerts Pārdaugavā

Džeza dziedātāja Kristīne Prauliņa kopā ar pianistu Tomu Mikālu un kontrabasistu Reini Ozoliņu Baltās nakts apmeklētājus un klausītājus gaidīs kultūrtelpā “Strops” (Ēbelmuižas parkā), kur sanākušos priecēs lielisks vasaras noslēguma koncerts. Savukārt Āgenskalna tirgus paviljonā atkārtoti iecerēts atskaņot 2022. gada Rīgas vasaras kultūras programmai īpaši radīto komponista Filipa Glāsa operas “Einšteins pludmalē” fragmentu sēriju.

Tāpat ikviens Baltās nakts apmeklētājs sestdien Pārdaugavā varēs baudīt koncertprogrammu “Momentary” Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un multimediālo performanci “Branda māja” Jaunatnes dārzā, Āgenskalnā.

Citviet Rīgā

Plašs notikumu klāsts Baltās nakts apmeklētājiem sagatavots arī citās Rīgas apkaimēs. Ziedoņdārzā būs apskatāma audiovizuālā pilsētvides instalācija, kuras centrā atrodas vides objekts – saulriets. Katram apmeklētajam pienākot pie mākslīgās saules, tā uztver cilvēka klātbūtni un aktivizē audio failus, kuros ierakstīti dažādi Latvijas dzejnieku dzejoļi par sauli, kā arī Latvijas dabas skaņas. Tikmēr Rīgas Kultūras pils “Ziemeļblāzma” Lielajā zālē izskanēs grupas “alejas” koncerts. Savukārt kultūrtelpā “Strops” (Pļavniekos) varēs vērot burvju triku izrādi “Baltās nakts maģija”.

Par Balto nakti

Baltā nakts ir mūsdienu kultūras forums, ko organizē un finansē Rīgas pašvaldība sadarbībā ar Latvijas kultūras organizācijām, iesaistot Latvijas un ārvalstu māksliniekus. PlašākaBaltās nakts programma pieejama tīmekļvietnē www.baltanakts.lv un Facebook lapā “Rīgā notiek”.

Baltā nakts Rīgā ir daļa no starptautiska projekta Eiropas Baltās naktis, ko aizsāka piecas Eiropas galvaspilsētas – Brisele, Madride, Parīze, Rīga un Roma. Šobrīd šim tīklam ir pievienojušās pilsētas visā pasaulē. Baltās nakts ideja ir padarīt laikmetīgo mākslu pieejamāku iedzīvotājiem, vienu nakti gadā iesaistot interesentus daudzveidīgās mākslas norisēs.

Atsaucoties ES pasludinātajam Eiropas Jaunatnes gadam, šā gada Baltās nakts kultūras aktivitātēs un notikumos tiek aktualizētas tādas tēmas kā līdzdalība, līdztiesība un iekļaušanās, ilgtspēja, labbūtība, zaļāka un digitālāka Eiropa, jauniešu fiziskā un garīgā veselība.

Zaļā Josta - Reklāma