Aicina apmeklēt 1991.gada barikāžu atcerei veltītu koncertu Rīgas Domā

0

Janvārī rīdzinieki un pilsētas viesi tiek aicināti apmeklēt 1991.gada barikāžu atcerei veltītu koncertu Rīgas Domā un piemiņas pasākumus pilsētā, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Janvāris ir barikāžu atceres mēnesis, tāpēc Rīgā notiks vairāki šim notikumam veltīti pasākumi. Viens no lielākajiem būs barikāžu aizstāvju atcerei veltītais koncerts “Piesaukšana” Rīgas Domā, kas notiks 20.janvārī plkst.19. Ieeja koncertā būs bez maksas un tajā piedalīsies komponisti Mārtiņš Brauns un Uģis Prauliņš, dziedās postfolkloras grupa “Iļģi”, Rīgas Tehniskās universitātes vīru koris “Gaudeamus” un jauktais koris “Cantus fortis” diriģenta Ivara Cinkusa vadībā.

Koncerta programmā skanēs fragmenti no Brauna poēmas “Daugava” ar Raiņa vārdiem, kā arī Prauliņa radītā kantāte ar Jāņa Jaunsudrabiņa tekstu “Piesaukšana. Piemini Latviju”.

Pieminot 1991.gada barikāžu laiku, Rīgā notiks arī citi pasākumi. 13.janvārī atceres ugunskurs tiks iedegts Zaķusalā, bet 16.janvārī gaidāma ziedu nolikšana un piemiņas brīdis pie Vecmīlgrāvja tilta. 

Savukārt 20.janvārī jau no rīta tiks iedegti piemiņas ugunskuri Doma laukumā, ikvienam interesentam būs iespēja apmeklēt 1991.gada barikāžu muzeja ekspozīciju un piedalīties ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa un kritušo piemiņas vietās Bastejkalnā. Šajā dienā barikāžu laika atceres ugunskuri degs arī pie Saeimas ēkas.