Ābolam Zviedrijā trīs spēļu diskvalifikācija par sitienu ar elkoni

Rodrigo Ābols (no kreisās). Foto: Jūhans Bernstrems/Bildbyrån/Orebro Hockey

Zviedrijas Hokeja federācijas Disciplinārā komiteja piespriedusi latviešu uzbrucējam Rodrigo Ābolam trīs spēļu diskvalifikāciju par asu spēka paņēmienu no muguras.

Ābols sestdien guva vārtus papildlaikā un izrāva “Orebro” uzvaru pār Vekšes “Lakers” (4:3), taču bez diviem (1+1) punktiem un pozitīvas lietderības +2 izcēlās arī ar asu spēka paņēmienu pret sāncenšu uzbrucēju Džeku Drūriju. Ja spēles laikā Ābols par aso spēli aiz vārtiem neizpelnījās pat divu minūšu noraidījumu, drīzumā pēc mača Disciplinārā komisija viņam piesprieda trīs spēļu diskvalifikāciju un 6250 kronu jeb nedaudz vairāk kā 600 eiro lielu soda naudu.

Disciplinārā komiteja, izskatot epizodi, savā ziņojumā uzsvērusi, ka Ābols apzināti spēlējis pretinieka galvā, spēka paņēmiens bijis no muguras un pretiniekam nav bijis iespēju sagatavoties šai epizodei. Ābola spēka paņēmiens atzīts par asu, taču arī par ne pārāk spēcīgu. “Orebro” uzbrucējam piespriesta diskvalifikācija no 25. līdz 31. oktobrim jeb uz trim spēlēm.

“Man nebija nodoma sist ar elkoni, un no mana skatu punkta tā bija nejauša sadursme,” Ābolu citē portāls SvenskaFans. “Zinu, ka, ja noskatās video, neizskatās labi, ka elkonis ir uz augšu, bet tas nebija mans nodoms. Hokejs ir viens no ātrākajiem sporta veidiem pasaulē. Retrospektīvi, protams, vēlētos rīkoties citādi un piebremzēt, bet es centos iet pēc ripas, un tad notika sadursme. Man ir prieks, ka viņš bija spējīgs turpināt spēli un neguva savainojumu.”

24 gadus vecais Ābols iepriekšējo sezonu pavadīja AHL un ECHL, bet pandēmijas laikā īrē atgriezās Ērebrū un astoņās spēlēs ir sakrājis septiņus (4+3) punktus, pozitīvu lietderību +6, vidējo spēles laiku 16:53 un nav nopelnījis nevienu noraidījumu. Rezultatīvākais komandā ir horvāts Borna Renduličs, kurš 10 spēlēs ticis pie 13 (6+7) punktiem. 20 gadus vecais Drūrijs, kuru Karolīnas “Hurricanes” pirms diviem gadiem draftēja otrajā kārtā, debijas sezonā Zviedrijā 10 spēlēs ir atzīmējies ar piecām rezultatīvām piespēlēm. Pret “Orebro” Drūrijam negatīva lietderība -3.

“Orebro” ar 18 punktiem 10 spēlēs ieņem piekto vietu un šomēnes vēl tiksies ar Jevles “Brynas”, līderi Gēteborgas “Frolunda” un Šellefteo AIK. Savukārt Vekšes “Lakers” ar 16 punktiem ir sestajā pozīcijā.

© 2008 – 2020, Sportacentrs.com

Zaļā Josta - Reklāma