8 lietotnes, kuras veicinās darba produktivitāti

Tumšie rudens vakari un drūmie laikapstākļi aiz loga nereti liek sniegties pēc tuvākās segas un vilina iegulties mīkstajā dīvānā, darba uzdevumiem paliekot otrajā plānā. Taču, kaut gan rudens un ziemas sezonā enerģijas līmenis bieži vien ir zemāks, darāmie darbi paliek tikai vairāk, tāpēc talkā var nākt dažādas inovatīvas lietotnes, kas palīdz pakārtot darāmo darbu sarakstu atbilstoši personas spējām, atvēlot brīdi arī atpūtai.  

“Mūsdienās ir pieejamas tūkstošiem bezmaksas lietotnes, kas ir izstrādātas, lai palīdzētu ietaupīt laiku, racionalizētu komandas darbu, nodrošinātu efektīvu struktūru konkrētiem projektiem un ļautu to visu darīt no jebkuras vietas pasaulē,” stāsta tehnoloģiju eksperts Mikus Tillers, uzsverot dažas no lietotnēm, kas var palīdzēt uzlabot darba produktivitāti.

Digitālie pieraksti un darāmo darbu saraksti

Tā kā dzīvesveids kļūst arvien mobilāks, ir svarīgi pārliecināties, ka, pārvietojoties no vienas vietas uz otru, neaizmirsīsies svarīgākās lietas – vai tas būtu dokuments, pieraksti no tikšanās vai pat šodienas darāmo darbu saraksts. Tāpēc tehnoloģiju eksperts un Huawei apmācību vadītājs M. Tillers iesaka šīs lietas pierakstīt nevis uz papīra, bet gan digitāli.

“Ja sanāksmes laikā pieraksti tiek veidoti digitāli, vēlāk tiem var piekļūt gan datorā, gan viedtālrunī, tādējādi izvairoties no situācijas, kad kāda no pierakstu lapiņām vai plānotājs tiek aizmirsts mājās. Šādā veidā var arī ātrāk nodot informāciju citiem kolēģiem, vienkārši pārkopējot saturu un nosūtot to ierastajā saziņas lietotnē. Šobrīd lietotāju vidū ļoti populāras ir lietotnes TickTick vai Any.do,” norāda eksperts.

Tāpat ir vērts atcerēties, ka daudzas datorā esošās programmas bieži vien ir pieejamas arī viedtālrunī, piemēram, Microsoft Office, kas plaši tiek izmantots dažādu dokumentu un prezentāciju izveidei. Tāpat failus var kopīgi koriģēt vairāki cilvēki vienlaicīgi, pievienojot aktuālāko informāciju vai komentārus, lai darbi ritētu uz priekšu ātrāk.

Radošie dizaini pāris klikšķu attālumā

“Neatkarīgi no tā, vai tas ir plakāts Ziemassvētku ballītei, e-kartiņa kolēģa dzimšanas dienai vai profesionāla izskata noformējums sociālo tīklu ierakstam, ikviens var izveidot savu dizainu, izmantojot Huawei lietotņu veikalā AppGallery pieejamo lietotni Canva, kas ļauj piekļūt saviem dizaina paraugiem un rediģēt tos jebkurā brīdī no datora vai viedtālruņa. Šajā lietotnē ir daudz bezmaksas paraugi, kurus var pielāgot pēc saviem ieskatiem un vajadzībām, mainot krāsas, teksta fontu un citus dizaina parametrus,” skaidro M. Tillers. 

Netraucēta koncentrēšanās

Ikdienā ir viegli novērst uzmanību ar citām lietām apkārt, it sevišķi viedtālruni, kurā regulāri parādās ziņas no draugiem vai paziņojumi no sociālo tīklu platformām. Šādi nejauši uzmanības traucēkļi nereti pilnībā atrauj no darāmajiem uzdevumiem un ietekmē kopējo darba kvalitāti. Viena no pasaulē augstāk apbalvotajām koncentrēšanās lietotnēm Forest ļauj uzstādīt laiku, kurā ir jāveic kāds uzdevums, un, ja lietotājs spēj izturēt noteikto laiku, nesākot spaidīt tālruni, tad tiek izaudzēts virtuālais koks, bet, ja tomēr citas lietas ņem virsroku – koks novīst. 

Pēc līdzīga principa strādā arī lietotne Focus: To-Do, kas piedāvā integrēt darāmo darbu sarakstu un pielāgot tam laika grafiku, kurā ik pēc 25 minūšu ilgas koncentrēšanās darba uzdevumam ir jāatvēl piecas minūtes atpūtai. 

Īss pārtraukums dod vairāk enerģijas darbam

“Pēc cītīgas koncentrēšanās visas dienas garumā, ir jāatvēl laiks arī atpūtai, lai uzlādētu enerģijas “baterijas” nākamajai dienai. Šim nolūkam var palīdzēt daudz dažādas meditēšanas un vingrošanas lietotnes, kā, piemēram, Calm, kurā ir apkopoti dažādu speciālistu ieteikumi meditācijai, atpūtai, kā arī mūzika prāta atslābināšanai. Savu bateriju uzlādēšana nākamajai dienai ļaus uzlabot pašsajūtu un arī darba produktivitāti, tāpēc drēgnie rudens vakari būs īpaši piemēroti mierpilnai atpūtai,” norāda eksperts.

Zaļā Josta - Reklāma