3 kritēriji, kam pievērst uzmanību pirms klēpjdatora iegādes

Jaunajai darba un skolas sezonai sākoties, bieži vien tiek atjaunots arī tehniskais aprīkojums. Arvien vairāk tehnoloģiju lietotāju darbam un mācībām izvēlas tieši klēpjdatoru, taču veikalu plauktos atrodamais klāsts ir tik plašs, ka var samulsināt ikkatru no mums. Lai pārliecinoši orientētos jaunāko klēpjdatoru modeļu sortimentā, tehnoloģiju uzņēmuma eksperts sniedz vērtīgus padomus, kādiem kritērijiem pievērst uzmanību pirms jaunās ierīces iegādes. 

Atbilstošs izmērs lietotāja darba režīmam

Pirms jauna klēpjdatora iegādes noteikti jāpārdomā savs ikdienas grafiks, kā arī cik ilgi un kādam nolūkam ierīce tiek lietota. Analizējot biežākos darba uzdevumus, būs skaidrāks, cik liela nozīme ir klēpjdatora izmēram un kādām ierīces funkcijām pievērst pastiprinātu uzmanību. 

“Pārsvarā klēpjdatori iedalās četros izmēru segmentos. Vismazākais ir 11-12 collu, kas ir arī svara ziņā visvieglākie datori, un būs īpaši noderīgi lietotājiem, kam bieži jāpārvietojas un ik pa laikam jāveic kāds uzdevums klēpjdatorā. Nākamā izmēru kategorija ir 13-14 collu klēpjdatori, kas arī ir salīdzinoši viegli svara ziņā un pietiekami jaudīgi, lai veiktu vairākus izaicinošus uzdevumus, atrodoties ceļā. 15-16 collu datori ir vispopulārākā kategorija, jo ietver dažādas jaudas un konfigurācijas ierīces, kas domātas ilgstošām darba stundām vai aizrautīgai izklaidei. Savukārt 17-18 collu klēpjdatori svara ziņā būs vissmagākie, taču noderīgāki tiem tehnoloģiju lietotājiem, kas reti pārvietojas un pārsvarā veic darbus vienā lokācijā,” skaidro Huawei produktu apmācību vadītājs Mikus Tillers.

Eksperts norāda, ka tieši 15-16 collu klēpjdatori ir līdz šim populārākie, jo to ekrānu izmērs ir ērts, lai veiktu dažādus uzdevumus vienlaicīgi un pārlūkotu apjomīgus failus.  

Dizains un funkcionalitāte – divi vienā

Kad svara un izmēra kategorija ir izkristalizējusies, tad var pievērsties jau estētiskajai pusei, kā, piemēram, klēpjdatora dizainam, neaizmirstot par praktisko pusi jeb cik ērta lietošanai ierīce būs ikdienā. 

“Jebkuras ierīces dizains ir izdevies, ja tas ir arī praktisks. Piemēram, šajā kategorijā vajadzētu pievērst uzmanību materiālu kvalitātei un izturībai, lai klēpjdators ne tikai kalpotu ilgi, bet arī iespējami ilgi saglabātu savu vizuālo pievilcību. Tam seko arī praktiskais izvietojums – kur ir novietota kamera, cik ērta ir tastatūra un skārienjutīgais panelis, kā arī nevar aizmirst par tik ierastu lietu kā savienojamība ar citām ierīcēm. Arvien vairāk ražotāju pāriet uz principu, iestrādāt pēc iespējas mazāk izejas priekš kabeļu savienojumiem, sniedzot mūsdienīgākas alternatīvas savienojumiem ar Bluetooth vai Wi-Fipalīdzību. Šajā ziņā var pieminēt Huawei MateBook D 16, kas nodrošina ērtu savienošanu ar citām ierīcēm bez vadu starpniecības un izvēloties vienu no vairākiem savienojamības režīmiem, lai ikdienas uzdevumus veiktu produktīvāk un ātrāk,” stāsta M. Tillers.

Jauda, kas nepieviļ

Novērtējot vizuālās un praktiskās iespējas, atliek izvērtēt klēpjdatora jaudu. Pirms šī izvēles kritērija ir jāsaprot, kādiem nolūkiem ierīce tiks izmantota, lai piemeklētu klēpjdatoru ar pietiekami jaudīgu procesoru.

“Mūsdienu tehnoloģijas nebeidz pārsteigt un arvien mazākas ierīces spēj sniegt arvien lielāku jaudu. Tas pats attiecas arī uz klēpjdatoru segmentu. Ja ikdienā ir jāveic vairums uzdevumu dažādās programmās vienlaicīgi, kā arī jāapstrādā apjomīga izmēra faili, kā, piemēram, prezentācijas vai video, tad visnotaļ jāskatās uz datoriem, kas aprīkoti ar Intel Core i5 vai jaudīgāku procesoru. Tādā veidā klēpjdatora lietotājs būs pārliecināts, ka neatkarīgi no veicamajiem pienākumiem, jaunā ierīce būs gatava darbam un nepievils pat izaicinošākajos brīžos,” norāda tehnoloģiju eksperts.

Zaļā Josta - Reklāma